anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

stasiek2002

oldguest
Początkujący

stasiek2002

Wiosenne zabawy

77 ODPOW. 77
oldguest
Początkujący

masthere napisał(a):

Hmmm... ale ja też byłem w Ogrodzieńcu w dniu kiedy było takie ostre światło, no i Ci powiem, że aż tak moje zdjęcia nie rażą w oczy. :)
Zbyt duży kontrast, czy co tam robisz tym zdjęciom powoduje to o czym piszę. :)
Żeby nie było, że się czepiam, jak już pisałem wcześniej kadry bardzo dobre, trochę mi szkoda tak fajnych zdjęć. Wygląda jakbyś na chama HDRy chciał zrobić z tych zdjęć. :c18



Dziękuje za wszelkie opinie, szczególnie za te krytyczne uwagi. Duże wyciąganie szczegółów z cieni zastosowałem głównie na "koszmarku" 74, zdjęciu robionym pod słońce, na pozostałych było użyte w niewielkim zakresie. Być może efekt o którym piszesz dała zbyt duża wartość "Clarity" - ale chciałem pokazać strukturę murów.

Tadziu, co do kolorów, to pewnie wynika on z niewłaściwego WB - chciałem aby zdjęcia były "ciepłe"

profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

:c37 Wg mnie to wystarczy jak sobie sprawisz na początek dobry filtr CIR PL (polaryzacyjny, kołowy), który pozwoli na zmniejszenie nieomal naturalne ;) różnic pomiędzy jasnymi i ciemnymi elementami kadru a przy okazji podbije błękit nieba i wyodrębni strukturę chmur nawet z ich białego kłębu. Zbyt jasne kamienie też jest w stanie ten filtr stonować i wydobyć z nich szczegóły. Kontrast też nieco zmniejszyłbym, bo kadry (dość poprawne) ale wyglądają jednak sztucznie jak pocztówki ale sprzed ...dziestu lat. Zmniejszyłbym też głębię ostrości z f/22 i 16 do wystarczającej wartości f/8. Niczego dobrego tak wysoka wartość przysłony nie wnosi w tych kadrach.
Co do białości tych kamieni w rzeczywistości, oj hmm... to polemizowałbym z Tadziem ;)

oldguest
Początkujący

Tomek69N napisał(a):

Wg mnie to wystarczy jak sobie sprawisz na początek dobry filtr CIR PL (polaryzacyjny, kołowy), który pozwoli na zmniejszenie nieomal naturalne ;) różnic pomiędzy jasnymi i ciemnymi elementami kadru a przy okazji podbije błękit nieba i wyodrębni strukturę chmur nawet z ich białego kłębu. Zbyt jasne kamienie też jest w stanie ten filtr stonować i wydobyć z nich szczegóły.



Dziękuję za dobrą radę :smileythumbsup: , polar przydaje się przy tego typu fotografii. Posiadam i używam filtr Marumi, jednak te fotki wymagały zbyt szerokiego kąta aby go użyć.

Tomek69N napisał(a):

Zmniejszyłbym też głębię ostrości z f/22 i 16 do wystarczającej wartości f/8. Niczego dobrego tak wysoka wartość przysłony nie wnosi w tych kadrach.



Ogólnie masz rację, ale: F/22 użyłem tylko w focie pod słońce, aby uzyskać ładną "gwiazdkę"; F/16 wymuszona pierwszym pierwszym planem; pozostałe foty robione na F/8-9

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Cześć :) , większość kadrów z ostatniej wrzuty mi się podoba z wskazaniem na 76 i 75, z tym, że na tym ostatnim tak jak powiedział Tadeusz usunąłbym ludzi siedzących pod murem. Obróbka zdecydowanie na nie, nie naturalne kolory szczególnie mnie to boli na zdjęciu 72. Jednym zdaniem. Kadry całkiem miłe, ale obróbka już niestety psuje wiele.

oldguest
Początkujący

KarolG napisał(a):

Cześć :) , większość kadrów z ostatniej wrzuty mi się podoba z wskazaniem na 76 i 75, z tym, że na tym ostatnim tak jak powiedział Tadeusz usunąłbym ludzi siedzących pod murem. Obróbka zdecydowanie na nie, nie naturalne kolory szczególnie mnie to boli na zdjęciu 72. Jednym zdaniem. Kadry całkiem miłe, ale obróbka już niestety psuje wiele.



Cześć Karolu, dziękuję za opinię. Ludzi traktowałem jako sztafaż, co do obróbki - no cóż cały czas się uczę, obiecuję, że postaram się poprawić na przyszłość

profile.country.pl_PL.title
karooolg
Nowicjusz

Z każdym nowym kadrem z pewnością będzie coraz lepiej :thumbsup: , grunt to się nie zrażać i małymi kroczkami dosięgać kolejnych celów :) .

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

A mnie uśmiecha najbardziej 78 i 80.
Brawo!

profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

80 fajne, z przesadzoną winietą, ale fajne.

..shprot..