anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

stasiek2002

oldguest
Początkujący

stasiek2002

Wiosenne zabawy

77 ODPOW. 77
oregon-----
Początkujący

Fot 2. Bardzo ładnie zrobione. Kwiaty najpiękniej prezentują się na czarnym tle. Osiągnąłeś czerń idealną. Jak to się udało ?

oldguest
Początkujący

oregon napisał(a):

Fot 2. Bardzo ładnie zrobione. Kwiaty najpiękniej prezentują się na czarnym tle. Osiągnąłeś czerń idealną. Jak to się udało ?



Ciemne tło, małe GO, światło od dołu, później już tylko ruch suwakiem czerni od poziomów w prawo :c20

profile.country.pl_PL.title
kuraq.
Poszukiwacz

Czołem :c37
5- Słonecznie :c34
6- :thumbsup:
7- :thumbsup:
8- Dałbym pionowy kadr, bo przestrzeń z boku niepotrzebnie rozprasza :c20
9- Zdecydowanie pionowy kadr jest tu potrzebny, nie podoba mi się takie cięcie, zdjęcie dużo przez to traci.
10- Nie licząc koloru skóry jest okej;]
11- Troszkę mniej góry i będzie :thumbsup:

oldguest
Początkujący

8 specjalnie był tak kadrowany, bo mi po pierwsze podobało się tło, a po drugie miało wskazywać na miejsce w który fotka była zrobiona (może faktycznie troszkę zbyt mało rozmyłem). Co do 10 to niestety problem laptopowego wyświetlacza - nie wszystko widać :(

poprawiona 10a

profile.country.pl_PL.title
maro_ka
Początkujący

10a - moim zdaniem jest jeszcze gorzej niż poprzednio. Dziecko na zdjęciu jest sine.
Dodatkowo nie rozumiem tak hardcorowego wygładzania skóry niemowlaka. Zobacz wokół ust oraz brwi zostawiłeś placki, które nie były wygładzane... Wygląda to koszmarnie :shock:

oldguest
Początkujący

10a - moim zdaniem jest jeszcze gorzej niż poprzednio. Dziecko na zdjęciu jest sine.
Dodatkowo nie rozumiem tak hardcorowego wygładzania skóry niemowlaka. Zobacz wokół ust oraz brwi zostawiłeś placki, które nie były wygładzane... Wygląda to koszmarnie :shock:



Nie wygładzałem skóry, to jest duży crop z foty na ISO 400 i szumy były okropne, to efekt działania odszumiania :(

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

stasiek2002 napisał(a):

Nie wygładzałem skóry, to jest duży crop z foty na ISO 400 i szumy były okropne, to efekt działania odszumiania

Jaki z tego wniosek?
1. Być bliżej - żeby korzystać z całego kadru a nie z małego wycinka.
2. Nie przejmować się tak szumami (A300 na ISO400 jest całkiem przyzwoita - chyba, że zdjęcie mocno niedoświetlone było)
3. Zmienić program do odszumiania...
4. Lepsze szumy niż plastik.


A propos szumów - Kiedyś robiłem zdjęcia m.in. na negatywie Fotopan HL 27*DIN, czyli 400 ISO - ziarno (to analogowy odpowiednik szumów) było większe niż teraz dostaję z ISO 6400 (to byłoby 40*DIN). Wprawdzie dzieci się tym w zasadzie nie fotografowało, ale taki drobnoziarnisty Fotopan FF (18*DIN = 50 ISO) nie miał mniejszego ziarna niż współczesne matryce z ISO 200-400.


BTW - śliczne kwiatki, szczególnie 5 i 6 w tej kolejności; ze starszych 2 i 3 :smileythumbsup:

------------------------------
fotoamator