anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moja mini galeria (ALPOL6)

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

moja mini galeria (ALPOL6)

chce tu zamieszczać fotki do ogółnej krytyki i prosze innych o niewstawianie swoich fotek w tym poście!!!
czekam na krytyke do zdjęcia kieliszka

286 ODPOW. 286
Creatoor
Początkujący

Zdjęcia od 30-35. Mając na uwadze niesprzyjające okoliczności to fotki są dobre.

30 - podoba mi się przejście kolorystyczne nieba. Nie wiem czy można by dać więcej nasycenia.
31 - trochę uciekłeś kadrem za bardzo w lewo. Z prawej niepotrzebne miejsce.
32 - OK choć to suche drzewo z lewej trochę zakłóca całość
33 - niebo trochę nie wyszło. Przydał by się filtr połówkowy ND2
34 i 35 OK
Co do panoram. Nie przekonują mnie.

Ps. Polecam: Krajobrazy, Guy Edwardes - zobacz

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Spróbuję w paru zdaniach pomarudzić:
30. kompozycja właściwie poprawna - może trochę szkoda dołu, ale ciut, ciut - do podstawy dużego drzewa. Ale byłoby gorzej, gdybyś mu uciął czubek :)
31. też niby dobrze, ale... nie wiem, może kadr nieciekawy, może ten las mógłby być ciut jaśniejszy? Może gdyby przykucnąć? Nie wiem.
32. Całkiem przyjemny widoczek :) tylko znów ta czarna ściana lasu. Przecież tam chyba było widać trochę szczegółów prawda? Może gdyby się trochę krzywymi pobawić...
33. Tu wszystko widać, ale... nudno - te drzewa zasłaniają cały widok. Ale czasem jest tak, że tam, na miejscu coś nam się podoba, chcemy to uwiecznić a potem okazuje się, że fotografia n ie pokazuje tego co widzieliśmy. Ale to taka cecha wzroku - należy się nauczyć patrzeć "fotograficznie"
34 i 35. Zdecydowanie bardziej mi się podoba 34. W 35 wzrok jakoś tak "spada" po tym zboczu w PD.Pierwszy kadr moim zdaniem jest lepszy. Poza tym 35 jest trochę zbyt niebieski, albo 34 za zielony (chodzi o to, że oba robione tuż po sobie a jednak różna kolorystyka - która lepsza? Nie wiem :))

Zastanawiam się przy tym, czy dla kompaktu (i do tego przy nakjkrótszych ogniskowych) tak mocne przymykanie nie szkodzi ostrości - dyfrakcja może tu odgrywać dość dużą rolę. Sądzę, że wartości rzędu f/6,3 - f/8 powinny wystarczyć jeśli chodzi o GO, a nie wystąpi spadek ostrości.
A panoramki całkiem fajne, szczególnie pierwsza.
Robiłeś je z poziomych kadrów? W tej drugie brakuje trochę dołu w środku. Może gdyby zastosować kadry pionowe, i tak złożyć, byłoby lepiej?

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

co do zdjęcia 33 to robione było zjeżdzając wyciągiem
a co do przesłony to mam 3,5 4,2 4,8 5,6 6,2 6,8 13,6
niemam czym zabardzo operowac i jakieś niestandardowe one

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

alpol6 napisał(a):

co do zdjęcia 33 to robione było zjeżdzając wyciągiem
a co do przesłony to mam 3,5 4,2 4,8 5,6 6,2 6,8 13,6
nie mam czym za bardzo operowac i jakieś niestandardowe one


Zupełnie niestandardowe one :smileymrgreen:
Myślę, że zakres do 6,8 wystarczy (ew. przy długiej ogniskowej, gdy będzie naprawdę trzeba, można użyć tej 13,6) ze względu na zjawisko dyfrakcji , a przy ogniskowej 6,3mm i otworze f/13,6 przysłona to otworek wielkości 0,46mm.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

koleżanka troche mi popozowała (mam nadzieje że chociaż jedno z tych zdjęć jest dobre) i tak dośc duży przesiew zrobiłem

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Następnym razem poproś Koleżankę żeby zostawiła pieska w domu.
Po prostu żebyś miał z nią lepszy kontakt bo na tych zdjęciach tego nie widzę :)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Przysiadłem na trochę dłużej nad ostatnią serią bo... Mam czas i trochę lubię zaglądać do Twojej galerii. Pewnie niedługo dostaniesz wyczerpujące opinie od bardziej doświadczonych - ja mogą tylko przedstawić moje skromne zdanie.
Tak więc moim zdaniem:
36 - na moje najbardziej nieudana z serii. Wygląda jak strzelone przypadkiem. Dłoń jak u manekina, wzrok niewiadomogdzie, pies w dziwnym miejscu (wygląda trochę jak te fikuśne kapcie w kształcie zwierzaków),
37 - pomijając estetykę podeszwy buta - zatrzymało mnie najdłużej. Według mnie fotka z największym potencjałem, najlepsza w tej serii i najbardziej się mnie podoba :D
38 - na plus tyle, że ostrość chyba umknęła gdzieś na włosy, okulary lub korę. A mnie ciągle się wydaje, że portret = oczka, oczka, oczka... :nauseated_face: Ale mimo to fajne...
39, 42, 43 - nie wiem czemu ale drażni mnie ta smycz i paczka papierosów leżąca po prawej stronie. Ciągle mi tam wzrok umyka. Poza tym OK.
40 - jakoś nie mam zdania... No może tylko ten brak nieba ;)
41 - no teraz to już mam pewność :nauseated_face: Pies do domu albo luzem (w lesie nie będzie się nudził). Ewentualnie modelka do domu a pies przed obiektyw ale to chyba marna zamiana...

W sumie fajne miejsce, niezłe pomysły i ładna modelka tylko chyba Lajam ma rację. Trochę nie widać kontaktu. Gdzieś ostatnio czytałem, że nic tak nie "wzmacnia" portretu jak spojrzenie w obiektyw. Wzrok przyciąga wzrok :nauseated_face:

Ale żeby nie było - fotki ludziów dopiero ćwiczę więc wymądrzałem się jako amator ;)
Miło się ogląda Twoje prace...

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie można się nie zgodzic z przedmowcami. Mnie osobiscie gryzie że papieros nie jest zapalony, jak już go użyliście to przynajmniej mogliście go zapalic. ale to taka moja sugestia