anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

MBgryf galeria - amator ale chcę się uczyć

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

MBgryf galeria - amator ale chcę się uczyć

Witam wszystkich użytkowników forum, a szczególnie "kompaktowców". Tak jak w temacie jestem amatorem fotografii ale chcę robić coraz lepsze zdjęcia dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie również te krytyczne. Teorii o fotografii trochę poczytałem ale w praktyce nie zawsze to wychodzi.

27 ODPOW. 27
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

MBgryf napisał(a):

Dziwna sprawa z tym programem Corela - jak przeglądam zdjęcia w organizerze to pokazuje exif, ale jak otwieram zdjęcie do edycji to już danych exif nie ma. Po prostu dane są gubione w momencie wczytania jeszcze przed zapisem :( .


Popatrz na ten obrazek - musisz mieć zaznaczony kwadracik - ten w kółeczku. ==> obrazek <== to w trybie pełnej edycji oczywiście.
A przy zapisywaniu na dysk - tak, jak pisałem w poprzednim poście.

Dobrze byłoby jakoś numerować zdjęcia (sam tego nie robię, ale jednak tak jest wygodniej dla komentujących).
Pszczoła - byłaby fajna, ale widać tylko grzbiet - lepiej wygląda złapana od przodu - z głową.

Kościół - może to perspektywa, ale mam wrażenie, że "leci" trochę w lewo.

Łódka - ok, ale kolory jakieś takie mdłe - należałoby podnieść trochę kontrast o nasycenie

Nurkowie - nieciekawi, a widoczek taki sobie - nudny.

PS. Widzę, że PMB się przydał? :c20

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Dzisiaj sprawdzę jeszcze raz tego Corela według Twoich wskazówek. PMB nie jest zły korzystam z niego regularnie przy porządkowaniu zdjęć.

Fakt - lepiej numerować zdjęcia.

Zdjęcie Kościoła było wykonywane bez statywu - wykorzystałem ogrodzenie boiska dla tego perspektywa kopnięta.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

MBgryf napisał(a):

bez statywu - wykorzystałem ogrodzenie boiska dla tego perspektywa kopnięta.

DO tego m.in. służą programy graficzne - żeby zdjęcie, którym się chwalimy, wyglądało na zdjęcie, którym można się chwalić ;)

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Słuszna uwaga nie pomyślałem żeby jeszcze "wyprostować"

Dzięki postaram się pamiętać. W obróbce graficznej programem jestem laik - też dopiero się uczę.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Kolejne fotki.
Trochę ruchu na świerzym powietrzu

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Ostatnie zdjęcia, ogólne wrażenie - dość poprawnie skadrowane; w większości.
Kilka uwag ode mnie:
1. :thumbsup: na minus - trochę zbyt ostre światło, co spowodowało brzydkie wypalenia na twarzy, kapoku i rękawie, no i niebo - białe, bez szczegółów;
2. właściwie bez uwag :thumbsup:
3 i 7 - szkoda, że postacie nie poruszają się w kierunku aparatu (są od tyłu). Poza tym, dla przeciętnego odbiorcy dość nieciekawe w treści;
W 4 - przeszkadza taśma przesłaniająca nogi - należało podejść bliżej
5 - poprawna (można dyskutować, czy postać dziewczyny jest potrzebna, czy lepiej byłoby bez nie. Ale to zależy, jaką historię chciałeś opowiedzieć tym zdjęciem. Mnie odpowiada).
8 - :c18 Funkcjonuje zasada, że podbródka nie należy ucinać. Jednak w tym kadrze, jakoś nie bardzo mi to przeszkadza ;) Natomiast coś niedobrego dzieję się z kolorami - cienie są zielonkawe - chyba nie zapanowałeś nad balansem bieli trochę?

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik

Dzięki Tadeusz jak zwykle za cenne uwagi jak na razie to tylko Ty mi je udzielasz za co jeszcze raz dziękuję.
3, 7 i 4 to jedne z moich pierwszych zdjęć osób w ruchu - próbuję się nauczyć techniki panoramowania, teraz wiem również że migawka była za szybka w tych fotkach i tło jest słabo rozmazane
5 - można powiedzieć tak "księżniczka wraca do pałacu" :) A tak na poważnie to ta dziewczyna to moja córka i trochę przypadkowo weszła mi w kadr ale stwierdziłem, że ogólnie wyszło nie najgorzej. :c20
8 - faktycznie miałem balans chyba na dzień pochmurny a wyszło słońce - ponadto zdjęcie było robione trochę pod słońce i twarz była w cieniu - musiałem rozjaśniać programowo więc te zielonkawe barwy mogą być od programu.

profile.country.PL.title
MBgryf
Użytkownik
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Łabędź ładny, ale motyw na tyle banalny/oklepany, że nie wzbudza emocji ten obrazek.
10 - śliczna, mnie się bardzo podoba :c4
11 - zgrabnie pokazany kawałek jesiennego parku :thumbsup:

------------------------------
fotoamator