anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

moja mini galeria (ALPOL6)

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

moja mini galeria (ALPOL6)

chce tu zamieszczać fotki do ogółnej krytyki i prosze innych o niewstawianie swoich fotek w tym poście!!!
czekam na krytyke do zdjęcia kieliszka

286 ODPOW. 286
profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Witaj ALPOL6
Już kiedyś pisałem o Twoich fotkach. Minęło trochę czasu i widać, że poszedłeś do przodu. Cały czas szukasz , ale widać , że chcesz się doskonalić. Zimowe próby podobaly mi się . Odniosę się do rajdu. Fotka 50 . Samochód w błocie, Uchwyciłeś jak fontanna błota tryska spod kół tylnych. Jest to jednak szeroki plan. Nadal robisz zdjęcia , nie do końca jeszcze chcesz złapać ujęcie, W takim planie ten rozbryzg błota ginie . Może pomyśł , taki rajd to właśnie błoto, strome zjazdy i podjazdy, skoki samochodów. Nie byłem na miejscu , nie wiem. Może była szansa tak się ustawić by zrobić zbliżenie na te koło mielące błoto i fontanny tryskające na bok. Dalej , fotka 55 . Górka, super. Pokazałeś z czym zmierzyć się ma ten samochód . Może następna jak już wali się w dół , z tego zbocza. Wali w przenośni. Chodzi o podkreślenie dynamiki. Nawet w tym kadrze jaki zastosowałeś, można pokazać ten samochód już na ,,ruchu,, w dół. Fajnie by wyszło.
Jeżeli na rajdzie staniesz gdzieś , gdzie jest woda, możesz złapać samochód jak dojeżdża do wody , ot fotka , lub poczekać. Wpada w wodę i woda wali na boki. Jak to złapiesz , masz super ujęcie. O to mi chodzi. Widzę , że pracujesz, masz zapał i starasz się. Pamiętaj to nie zapał pozwoli Tobie robić ciekawe ujęcia. Musisz jeszcze sobie przemyśleć co chcesz pokazać.
Nie zrażaj się , mym kobylastym wywodem, pomyśl jednak nad tym co napisałem. Mimo , że zdjęcie to zatrzymanie czasu w danej chwili, jednak nikt nie powiedzia , że jest ono statyczne , możesz pokazać też i ekspresję. Może jeszcze jedno. To jak z Twoją fotką z dziewczyną i papierosem. Kto powiedzial, że musi palić, nikt, ale papieros jak jest w kadrze powinien się palić. Popatrz jak zmieniło by to odbiór.
DSziękuję za wyrozumiałość.
Jan

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

czy chodzi mniej więcej o coś takiego

profile.country.pl_PL.title
janvideo24
Początkujący

Tak !
Właśnie to :o :shock: :P
Jan

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz
profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz
profile.country.PL.title
Tomek69N
Poszukiwacz

karolca napisał(a):

Moim zdaniem masz "małe" problemy z kadrowaniem. Ostatnie zdjęcie... byłoby nieźle, gdybyś wyostrzył całą trawę (wiem, trzcina...) i nie uciął jej tak! Brakuje łodygi!
Foto z kiliszkami - za ciemne, żle wykadrowane i przede wszystkim... brak jakiegoś tematu... bo widzę kieliszek z kluczem i... i nic!


Ciężko wyostrzyć coś co się rusza na silnym wietrze. Jeśli światła jest w brud to można dokręcić przysłonę ale wtedy można złapać w kadr niechciane tło. Krzywe zdjęcia to fakt ale to się da obrobić nawet w gratisowych programach. Kieliszki wydają się być opalcowane a na stole jakieś pyłki ale to nie fotografia reklamowa ;) Najistotniejsze żeby osiągał co chcesz przekazać...Jeśli nie zamierzasz zgłaszać się konkursu to grunt żebyś to Ty miał satysfakcję z tego co robisz. Powodzenia!
PS. A propos foto 59 w wzyż: czyżbyś też przebywał czasem za kołem polarnym? widoki jakie często widuję :)

Creatoor
Początkujący

59 i 60 ładnie wyszło

profile.country.pl_PL.title
alpol6
Poszukiwacz

te zdjęcia z góry są robione podczas powrotu z włoch (przez moją mamę) to są alpy ja narazie jestem uziemiony ale w lipcu postaram sie wystawić fotki i troche ich napstrykać podczas lotu

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Zgodzę się z Creatorem 59 i 60 ładnie wyszły.

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

alpol6 napisał(a):

te zdjęcia z góry są robione podczas powrotu z włoch (przez moją mamę) to są alpy ja narazie jestem uziemiony ale w lipcu postaram sie wystawić fotki i troche ich napstrykać podczas lotu



brawa dla mamy zgadzam sie że 59 i 60 ładne...
pozdrawiam i czekam na nowe po tzw. uziemieniu ;)