anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

latające ptaki

danielek-----
Początkujący

latające ptaki

:c37 To moje pierwsze zdjęcia w galerii i jedne z pierwszych mojej historii z sony .
Przed sony był zanit 20 lat temu . Proszę o wyrozumiałość i uwagi.

62 ODPOW. 62
danielek-----
Początkujący

Dobrze byłoby znaleźć jakieś wzgórze nieopodal i stamtąd pokazać te azoty. (może nie być takiego miejsca...)



Niestety nie ma takiego miejsca korzystałem z zamkniętego wiaduktu , a wokoło wszędzie las .

15 - już taka bardziej "zwyczajna".



w100% się zgadzam .Wkleiłem ją bo kolega Trebor myślał , że to rafineria , a to tylko Anwil Włocławek
Mi osobiście podobają się same światełka .

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Zgadzam się z Tadeuszem, że te latarnie troszkę psują kadr, bez nich było by o wiele lepiej :)

profile.country.pl_PL.title
Bertone.
Poszukiwacz

Witam :c37
Kilka słów ode mnie :

10 – jeszcze ujdzie , ciekawy kadr :thumbsup:
13 - centralnie , kadr z góry co negatywnie wpływa na zdjęcie i przeostrzone jeszcze :c9
13a – podobnie jak 13

11 – nic nie widać - masakra
12 – nuda …. :rolling_eyes:
14 – jak 11
15 – ok. , wolę jak widzisz kadr „ludzkim okiem”

Ogólnie to zdjęcia takie sobie … brak pomysłu na kadr , obróbka.

Mam nadzieję , że następnym razem będzie lepiej

Pozdrawiam
Bartek

__________"Niewiele rzeczy przybliża świat tak, jak czyni to fotografia. Dzięki niej odległe miejsca i ludzie stają się bliscy, a nasze życie bogatsze"__________
danielek-----
Początkujący

Dzięki za opinie .
Żałuje że nic nie widzisz na 11 i 14 mi osobiście się podobają ,ale każdy ma inny gust

5 kolegom dałem wydruk mostu każdemu w innym kolorze ,jak najbardziej cię rozumiem ,że 11 może być dla ciebie masakra .
Jak się zazieleni zrobię kilka kadrów dziennych (ludzkim okiem)
dziękuje i zapraszam ponownie

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

:c37
generalnie nie chcę się powtarzać, ale powiem tylko tyle: początki są trudne. Powiesz, jak to początki ? Napisałeś, że robiłeś już zdjęcia dużo przed cyfrą. Nie mniej jednak mi chodzi o publikowanie zdjęć, o poddawanie ich krytyce. Każdy ma swój gust, każdy ma prawo mieć swoje, własne zdanie na temat tego co wstawiasz. Grunt to robić swoje i od czasu do czasu zerknąć na krytykę innych jak na dobre rady, których warto posłuchać. Wiadomo, że nam - jako autorom danego zdjęcia - trudno jest spojrzeć obiektywnie na zdjęcie. Za dużo emocji łączy nas ze zdjęciem.

Zacząłeś od poruszonych kadrów. Ale już wiesz, że czas naświetlania jest istotny. Poruszone zdjęcie, musi być naprawdę wyjątkowe by go nie wywalić. Co innego nieostre. Temu nieco łatwiej. Nie mniej jednak nieostre zdjęcie również się musi obronić, by ten błąd techniczny był zniwelowany. Trebor przytoczył moje słowa. Owszem - uważam, że zdjęcie nie ketchup, nie musi być ostre. Ale to nie znaczy, że ktokolwiek inny popatrzy łaskawie na taki kadr.

Mosty są kapitalnie oświetlone. Myślę,że jest to dobre miejsce do praktykowania fotografii nocnej.
Jeżeli zaś chodzi księżyc to jest to niebywale trudny temat. Ktoś powie -niby czemu ? A no dlatego, że od zawsze jest ten temat z nami i zdjęcie musi być naprawdę wyjątkowe by nas (widzów) zaciekawiło. Mi np, bardzo się podoba to zdjęcie LINK - jest wyjątkowe, jest inne.
Owszem - nikt nie każe przecież robić zawsze wyjątkowo zaskakujących zdjęć. Ty masz prawo robić zdjęcia jakie chcesz, a my (widzowie) mamy prawo powiedzieć, że nam się nie podoba.

Azoty - ma potencjał to miejsce, ale nie przekonały mnie do siebie te kadry.
Ja bym jednak wziął ten statyw i zrobił zdjęcie na 200mm. Bo latarnie przeszkadzają (o drzewach nawet nie ma co wspominać).

Pamiętaj, że lepiej jest dostać kilka razy kubeł zimnej wody i poprawić swój poziom, niż mieć mydlone oczy superhiperwypas komplemencikami, ale stojąc w miejscu z rozwojem fotograficznym.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

Rzeczywiście ten most fotogeniczny...
Mam teściów w okolicach włocławka i już jakiś czas się wybieram obfocić ten most...

I twoje mostowe zdjęcia najbardziej mi się podobają!

danielek-----
Początkujący

Dzięki za opinię i krytykę . wstawiam zdjęcia żeby dowiedzieć się co robię nie tak.

każdy z nad ma inny gust dla jednego cukierki dla drugiego browarek .

Mam teściów w okolicach włocławka i już jakiś czas się wybieram obfocić ten most...



Fajna perspektywa na most jest przy pomniku obrońców Wisły , ale możliwości jest wiele i do tego tama tylko nigdy nie wiadomo kiedy będą spuszczać wodę mogłyby być niezłe kadry

profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

danielek napisał(a):



Fajna perspektywa na most jest przy pomniku obrońców Wisły , ale możliwości jest wiele i do tego tama tylko nigdy nie wiadomo kiedy będą spuszczać wodę mogłyby być niezłe kadry



A w którym miejscu jest ten pomnik, bo nie bardzo znam Włocławek?

Zakładam że po stronie centrum ale w dół czy w górę Wisły?

danielek-----
Początkujący

Zakładam że po stronie centrum ale w dół czy w górę Wisły?



Z centrum przez most w stronę Lipna .Jadąc do góry po lewej stronie jest znak pomnik ....
Jak będziesz się wybierał daj znać na pw.

danielek-----
Początkujący

co zrobić żeby było lepiej ?