anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

latające ptaki

danielek-----
Początkujący

latające ptaki

:c37 To moje pierwsze zdjęcia w galerii i jedne z pierwszych mojej historii z sony .
Przed sony był zanit 20 lat temu . Proszę o wyrozumiałość i uwagi.

62 ODPOW. 62
profile.country.pl_PL.title
Szczupic
Użytkownik

danielek napisał(a):

10zer napisał(a):

3 - ja na tym zdjęciu ostrości nie widzę



Faktycznie jest nieostre .

Rozumiem ,że ostrość jest ważna , ale czy to jedyne kryterium ?


Ostrość zdjęcia jest podstawowym kryterium
Nieostre lub poruszone zdjęcia powinny być usuwane już przy pierwszej selekcji :c20

___________________________________________________________________ Sony 850 | Minolta Dynax 7 | Sony HVL 42 | Sigma 70-200/2,8 HSM | Sigma 20-40/2,8 | Minolta 100/2,8 | Minolta 85/1,4G | Minolta 50/1,7 | Sony 35/1,4 G
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

Szczupic napisał(a):

danielek napisał(a):


Rozumiem ,że ostrość jest ważna , ale czy to jedyne kryterium ?


Ostrość zdjęcia jest podstawowym kryterium
Nieostre lub poruszone zdjęcia powinny być usuwane już przy pierwszej selekcji :c20


:c18

kris napisał(a):

zdjęcia nie keczup - nie muszą być ostre...

danielek-----
Początkujący
danielek-----
Początkujący

Nieostre lub poruszone zdjęcia powinny być usuwane już przy pierwszej selekcji :c20

A kto twoim zdaniem powinien być cenzorem ?

Wydaje mi się ,że forum służy do wymiany zdań i doświadczeń dla amatorów fotografii , a nie cenzorowaniu (przecież to nie konkurs) .

profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

danielek napisał(a):


A kto twoim zdaniem powinien być cenzorem ?


Ty.
A użytkownicy forum oceniają.

danielek napisał(a):

Wydaje mi się ,że forum służy do wymiany zdań i doświadczeń dla amatorów fotografii , a nie cenzorowaniu (przecież to nie konkurs) .


To dlaczego tak się jeżysz na wymianę zdań i doświadczeń, dotyczących Twoich zdjęć?
Nic nieżyczliwego się nie pojawiło. Wręcz przeciwnie.

danielek-----
Początkujący

cdn napisał(a):

danielek napisał(a):


A kto twoim zdaniem powinien być cenzorem ?


Ty.
A użytkownicy forum oceniają.

danielek napisał(a):

Wydaje mi się ,że forum służy do wymiany zdań i doświadczeń dla amatorów fotografii , a nie cenzorowaniu (przecież to nie konkurs) .


To dlaczego tak się jeżysz na wymianę zdań i doświadczeń, dotyczących Twoich zdjęć?
Nic nieżyczliwego się nie pojawiło. Wręcz przeciwnie.




Nie jeże tylko grzecznie pytam i piszę co myślę o forum ,a że jestem nowy chcę potwierdzić swe przypuszczenia czy dobrze trafiłem .

Dzięki za oceny zapraszam innych do wypowiedzi na temat zdjęć.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Szczupic napisał(a):

Ostrość zdjęcia jest podstawowym kryterium

trebor napisał(a):

kris napisał(a):
zdjęcia nie keczup - nie muszą być ostre...


A prawda, jak zwykle, leży po środku.
Początkujący, powinien przede wszystkim opanować warsztat - czyli "naumieć się" robić zdjęcia technicznie poprawne. Następnie (można równolegle) należy skupić się na kompozycji, czyli na taki rozmieszczeniu elementów zdjęcia, żeby ono się podobało, żeby potrafiło samo o sobie opowiedzieć, zadbać o porządek w tle, o to by właściwe elementy znalazły się w "mocnych punktach" itp.
A kolejnym krokiem, jest łączenie tych elementów, czyli poprawnego technicznie zdjęcia z poprawna kompozycją.

A jak się to wszystko opanuje, można eksperymentować, łamać zasady,itd. w ten sposób się tworzy, odkrywa nowe trendy itp.


PS.jeszczxe słowo o ketchup'ie: zdjecia sportowe, dynamiczne moga zawierać nieostrość, poruszenie, jednak, coś tam powinno być ostre. Natomiast, portrety, martwa natura, itp. studyjne, pozowane, itd.Powinny być ostre.
Na razie widać, że masz problem z techniką. Prawie wszystkie Twoje zdjęcia są "poruszone", czyli zastosowano zbyt długi czas naświetlania (pomijając nocne mosty). Nie zachowałeś exifów, ale widać, że stosujesz zbyt długie czasy. Popracuj nad tym, pokaż, że umiesz zrobić zdjęcie poprawne technicznie, nieporuszone, dobrze naświetlone. Kolejnym krokiem będzie to, co na zdjęciu.

------------------------------
fotoamator
danielek-----
Początkujący

Dziękuję Tadeusz za ocenę i podpowiedź , następnym razem na pewno spróbuje krótszych czasów .

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

danielek napisał(a):

Dziękuję Tadeusz za ocenę i podpowiedź , następnym razem na pewno spróbuje krótszych czasów .


Danielku, sa tu, na forum, zwolennicy i przeciwnicy wstawiania exifów. Jednak uważam, że szczególnie w początkowym okresie, zachowanie ich jest dobre - łatwiej stwierdzić przyczynę nieudanego technicznie zdjęcia - i, poradzić co zrobić, bardziej precyzyjnie.

I jeszcze jedno - staraj się zachowac rozmiar wstawianego zdjęcia nie dłuższy niż 800-900 pikseli na dłuższym boku - inaczej nie miesci sie na ekranie i nie da oglądać.

------------------------------
fotoamator
danielek-----
Początkujący

Exif zabłądził podczas wklejania . :slight_smile:
Jestem zwolennikiem exifu .
Już wiem po zmniejszeniu rozmiaru zdjęcia wycięło mi exif .
Pod powiedźcie proszę jakiś program do zmniejszania zdjęć bez utraty exifu.