anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

latające ptaki

danielek-----
Początkujący

latające ptaki

:c37 To moje pierwsze zdjęcia w galerii i jedne z pierwszych mojej historii z sony .
Przed sony był zanit 20 lat temu . Proszę o wyrozumiałość i uwagi.

62 ODPOW. 62
profile.country.pl_PL.title
shogunpolska
Początkujący

Ja uzywam FastStone Image Viewer fajny programik po zmniejszeniu zawsze troszke wyostrzam. ps nie więcej jak 800 pikseli po dłuzszym boku

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

danielek napisał(a):

powiedźcie proszę jakiś program do zmniejszania zdjęć bez utraty exifu.

Picasa, Fast Sone Viewer/Resizer, Gimp... sa ich dziesiątki

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

10 - trochę za mało widać, wiem że miało to być akuku, ale jakoś tak więcej byłoby chyba lepiej
13 - wydaje mi się że kfak przeostrzony
13a - ot pstryk
11, 14 - rafineria w Gdańsku?

danielek-----
Początkujący

11 i 14 Włocławskie azoty

dzięki za opinię

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Najbardziej podoba mi się 11, same jasne punkciki, nic tylko połączyć ;)

profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Tak, 11 najbardziej chwyta za oczy :thumbsup:
Cała wrzutka ok, cieszę się, że jest ostrość :c37

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj
Moja opinia:
10 - fajne, naturalne, najlepsze z całej wrzutki
13 - gdyby trochę inaczej wykadrować... ale niewiele :) Na początek, może warto robić nieco szersze kadry i później, w programie graficznym, starać się o znalezienie najlepszej kompozycji. Ale, jak wspomniałem - na początek - po zdobyciu doświadczenia, należy starać się od razu kadrować tak, jak powinien wyglądać finalny obraz.
13a - popieram zdanie trebora
12 - mimo, że to 70-200G, nie należy tego typu zdjęć robić przy maksymalnej przysłonie - lekkie przymkniecie wyszłoby na dobre (powiedzmy do f/8). Oczywiście ISO 1600 też jest niewskazana - wystarczyłoby ISO 200.
Chyba brak CI statywu - a do takich zdjęć się przydaje - choćby po to, żeby spokojnie ręcznie wyostrzyć w A33 jest to bajecznie łatwe. Jak nie ma trzeba kombinować: najpierw ustawić ostrość (raz a dobrze, na powiększeniu i przy wył. AF), potem ustawić czas migawki do utrzymania z ręki - przydaję jakakolwiek podpórka - min. 1/320, z podpórką może 1/250, ISO 200 lub max 400 i do tego przysłona - doświadczalnie - pomiar światłomierza aparatu raczej się nie sprawdza - czyli trym "M". Pamiętać trzeba, że powierzchnia księżyca oświetlona słońcem, ma jasność nadmorskiej plaży w południe.
ufff... :c20
11 i 14 - ciekawy pomysł, żeby pokazać tylko światełka, bez nawet konturów urządzeń

Chyba jednak solidny statyw będzie następnym zakupem? :D
(Tylko, żeby CI nie przyszło do głowy zaoszczędzić - jak postawisz na statywie za 70 zeta, aparat z Gienkiem, to ryzykujesz, że z Gienka będzie złom.)

Pozdrawiam

PS. z ostatnich dwóch bardziej podoba mi się "strzała", czyli 14 (nie tylko punkty, ale układ, który tworza ;))

------------------------------
fotoamator
danielek-----
Początkujący

Dzięki za opinię .Statyw mam ,ale w tamtym terenie bardziej służył do samoobrony :slight_smile: ciemno wszędzie głucho wszędzie i wilki .

14 zrobione kit 18-55 którego wielu wymienia bo to podobno lipa , a mi służy .

poniżej ujęcie widziane ludzkim (zwykłym okiem)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

15 - już taka bardziej "zwyczajna". I np. latarnie bardziej przeszkadzają niż pomagają.
Dobrze byłoby znaleźć jakieś wzgórze nieopodal i stamtąd pokazać te azoty. (może nie być takiego miejsca...)

(i pamiętaj aby wyłączać stabilizację na statywie - może "namieszać")

------------------------------
fotoamator