anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Florius - "deer hunter" zimową porą :)

florius
Początkujący

Florius - "deer hunter" zimową porą :)

Tak na początek kilka ważyków :)

wazyk11.jpg
wazki.jpg
wazka99FR.JPG

259 ODPOW. 259
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

A mi się podoba Silos, choć mam nie odparte wrażenie, że się zaraz zawali :P

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

florius napisał(a):

"za murem" to próba raczej, podobnie jak "silos" (...)



Całkiem fajne miejsce do fotografowania i myślę, że z tych prób może z czasem wyjść coś całkiem ciekawego. Mam wrażenie, że w przypadku "Za murem" B&W nie dałoby takiego efektu jak kolor :)
Jeśli chodzi o "Zarwaną symetrię" to za Starostą...

florius
Początkujący

Witam i jak zawsze dziękuję wszystkim za odwiedzenie mojej skromnej galeryjki :)
Sadam silos robiony na 17mm więc z tej pozycji tylko obiektyw tilt/shift by tu cokolwiek pomógł chyba :)
Doslav napewno jeszcze niejedną próbę tam zrobię, bo miejsce naprawdę wciąga. Trzeba jednak uważać, żeby nie wciągnęło naprawdę, bo po niektórych budynkach nieco strach się plątać bez kasku :)
Zapraszam do obejrzenia porcyjki makrofotografii i bezlitosnego komentowania. :)

florius
Początkujący

Nikt nic nie pisze to wstawię jeszcze kilka :)
Tym razem tematem są ważki, które opuszczały poczwarki :)

profile.country.pl_PL.title
norobob
Początkujący

mucha kwiatki zapaskudziła :D
lusterko :o
uśmiechnięty komar jakby przyciemny
ważka 3x ciekawa, a nawet ładna :)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

Kurde-flaczuszek - gdybyś numerki dał byłoby łatwiej :)

Mucha - strzeliłem podobne fotki wczoraj i po obróbce wyrzuciłem... Jakieś takie mało estetyczne :) I Twoja też jakaś nie teges :(
Jak w lustrze - pomysł ciekawy i dobrze wypatrzone ale jakoś oczy mi błądzą. Może to tło?
Komar - nooo... to mi się podoba :D Szczególnie ta "fryzurka"! Bardzo dobre...
Kwadratowo - również OK tyle, że nie mogę określić gdzie jest ostrość. Ale może to ja przyślepawy lekko jestem? Generalnie na plus...
Suszenie - http://klubkm.pl/forum/images/smilies/clapping.gif Gdzieś znalazł takie cudo? I co jej zrobiłeś ze skrzydełkami :question: :flushed:
Poczwara - no nie wiem... Ale jakoś chyba nie... Przynajmniej jak dla mnie :)

Generalnie to nieźle trzeba było wzrok wytężać żeby to wszystko wypatrzeć - co?

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

ważki genialne zwłaszcza "gotowa do lotu" mi się podoba, a ta z poskręcanymi jeszcze skrzydełkami http://klubkm.pl/forum/images/smilies/notworthy.gif - gdzie Ty je znalazłeś ?

profile.country.pl_PL.title
kropka33
Początkujący

"Suszenie skrzydełek" mnie powaliło.....i ta piękna soczysta zieleń :D Jestem na tak :D
"Gotowa do lotu" też fajne. Tylko coś z ostrością chyba nie tak. Może to efekt wyostrzenia po zmniejszeniu?

Za doslavem, wnoszę uprzejmie o numerowanie zdjęć :)

florius
Początkujący

Doslav wiem, że niektórym łatwiej jest z numerowanymi fotami, ale ja preferuję system "tytularny" ponieważ od razu wiadomo o której focie piszesz i nie trzeba przewijać do numerków :)
Co do ostrości na oczach (w zasadzie to się ommatidia nazywa :D ), to mój środek lokomocji nieco się bujał na wodzie więc taka ostrość to i tak sukces :)
Muszka miała być nieco kontrowersyjna :smileytwisted:
Znaleźć ważki nie jest trudno o tej porze roku, wystarczy wypatrywać gdzie latają w większych ilościach i tam na 90% będzie na trzcinach sporo poczwarek. W miejscu gdzie zrobiłem "Gotową do lotu" i "Poczwarę" wisiało ich kilkanaście. Oczywiście najlepiej jeśli dysponujemy jakąś łódką :)
Dodaję jeszcze fotkę "wykluwającej" się ważki i mojgo sprzętu wodnego niezastąpionego w takich wyprawach po wąskich kanałach :)

profile.country.pl_PL.title
doslav.
Poszukiwacz

No i się wyjaśniła tajemnica "gnieciucha" :D
Tak swoją drogą to przy okazji focenia człowiek się wielu ciekawych rzeczy uczy. Łyknąłem ciut wiedz o motylach, ptakach a teraz czegoś nowego się dowiedziałem o robalach typu ważka :nauseated_face:

Ważki może i znaleźć nietrudno ale:
- brak w okolicy zbiorników wodnych,
- co za tym idzie brak trzcin,
- no i takiej fajnej kanadyjki to też nie mam :nauseated_face:

Muszę się wybrać na wycieczkę trochę dalej od domu...
Nooo... a jak zdjątka robione z kanadyjki to nie mam już nic do powiedzenia o ostrości i takich tam drobiazgach :smileyredface: