anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Import video z HC47E nie przez i-Link a kartę video usb

profile.country.PL.title
niks-----
Poszukiwacz

Import video z HC47E nie przez i-Link a kartę video usb

Witam,

mam kamerę HC47E. Na starym komputerze importowałem materiał standardowo przez i-Link (czyli fire wire). Na nowym nie mam ani fire wire, ani express card czy innego rozszerzenia pozwalającego zainstalowac taki port. Pytałem firmę Sony, ale twierdzą, że można importować tylko przez fire wire. Czy jednak możliwy jest import przez kartę video, podłaczaną do komputera przez USB. Takie coś np. http://www.allegro.pl/item1047041366_ka ... od_ss.html

Będe wdzięczny za odpowiedź, bo z informacji Sony wynika,że w tej sytuacji powinienem kupić nowa kamerę, żeby mieć szanse na zgrywanie materiału na komputer. A raczej nowy laptop.

Pzdr

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Kamera nie ma możliwości zgrywania materiału przez USB. Masz trzy możliwości:
1. Podłączenie kamery przez wyjście AV do urządzenia przechwytującego i nagrywającego sygnał (np inna kamera z możliwością zgrywania przez USB)
2. Zakup adaptera Firewire - USB. Wiem, że są takie adaptery, ale ich działania nigdy nie miałem okazji sprawdzić. Nie ręczę, że dadzą sobie radę. to wygląda tak: http://www.usbfirewire.com/Parts/rr-300008044.html
3. Zakup komputera z firewire, lub dołożenie tego portu w tym co masz.

Innych możliwości nie widzę.

profile.country.PL.title
niks-----
Poszukiwacz

Witam,

dzięki za odp.
Ad. 1. Właśnie myslałem, że karta, która zaproponowałe stwarza takie możliwości. Tzn. zrzuca materiał video na dysk. Później sobie poradzę. Tylko właśnie nie mam pewności czy to przyniesie efekt a wydawać trochę kasy, żeby się przekonać - bez sensu.

Ad. 2. Przetestowałem. Kupiłem taki kabel, ale po podłączeniu do kamery i laptopa nie wykrywa kamery :(

Ad. 3. No włąśnie kupiłem nowy laptop i stąd problem. NIe kupię kolejenego tylko dla fire wire. Portu się nie da dodać, bo nie mam express card ani pcmia, a w inny sposób chyba się nie da. Mam tylko porty usb, hdmi, vga. Myślałem, że przez hdmi, ale ta kamera nie obsługuje tego portu i nei wiem czy można zastosowac jakiś konwerter firewire-hdmi. Chyba nie.
W ostateczności będę zrzucał materiał na stary komputer, a potem na nowy i dopiero obrabiał (stary się nie wyrabia), ale to bez sensu.

Pzdr

oldguest
Początkujący

Znaczy tak jeśli ten kabel USB->FireWire nie działa to albo nie działa albo może być czasem uszkodzony port FireWire w kamerze (można go uszkodzić przez przepięcie podczas wpinania firewire na włączonym komputerze).

Druga sprawa rozwiązania są 2:
- były karty wideo (tylko takie poważniejsze) z wejściami np. S-Video i firewire na USB myślę że to zadziała.
- można zrzucić za pomocą takiej karty jak wyżej obraz po analogowym złączy chinch (gorsza jakość) albo kupić kabel S-Video do tej kamery i zrzucić w lepszej jakości

Jeśli jest do dyspozycji komputer który mi firewire to naprawdę nie wiem w czym problem po prostu zakupić dysk twardy w kieszeni i na niego bezpośrednio zrzucać materiał a potem sobie obrobić na laptopie. Do tego taki dysk przyda się na backup danych.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Znaczy tak jeśli ten kabel USB->FireWire nie działa to albo nie działa albo może być czasem uszkodzony port FireWire w kamerze (można go uszkodzić przez przepięcie podczas wpinania firewire na włączonym komputerze).


Uszkodzenie jak najbardziej możliwe, jednak jest też druga opcja. Adapter jest wyczuwalny jako USB, urządzenia nie radzą sobie z tym.

Jeśli jest do dyspozycji komputer który mi firewire to naprawdę nie wiem w czym problem po prostu zakupić dysk twardy w kieszeni i na niego bezpośrednio zrzucać materiał a potem sobie obrobić na laptopie. Do tego taki dysk przyda się na backup danych.


Pomysł rewelacyjny. Nawet można szybki dysk USB na który bezpośrednio zgrywać materiały. Jest dużo wygodniej.

Erni2504
Początkujący

Zimny napisał(a):

Kamera nie ma możliwości zgrywania materiału przez USB. Masz trzy możliwości:
1. Podłączenie kamery przez wyjście AV do urządzenia przechwytującego i nagrywającego sygnał (np inna kamera z możliwością zgrywania przez USB)
2. Zakup adaptera Firewire - USB. Wiem, że są takie adaptery, ale ich działania nigdy nie miałem okazji sprawdzić. Nie ręczę, że dadzą sobie radę. to wygląda tak: http://www.usbfirewire.com/Parts/rr-300008044.html" target="_blank
3. Zakup komputera z firewire, lub dołożenie tego portu w tym co masz.

Innych możliwości nie widzę.



wydaje mi się , że istnieje możliwość zgrywania materiału przez USB. Wystarczy kamerę podłączyć do laptopa przez grabber (EasyCap) do portu USB i obrobić nagranie np. w Pinacle. Sprawdzałem.