anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Trudny wybór

profile.country.pl_PL.title
makersky-----
Początkujący

Trudny wybór

Witam
Chciałbym wybrać kamerę do zastosowań domowych, po wstępnej selekcji doszedłem do 2 modeli (HDR-XR200VE i HDR-CX11E - porównanie http://www.sony.pl/comparison/hdrxr200ve.cen/hdrcx11e.cen).

Którą byście polecili ? Niby model XR jest nowszy, CX już chyba nie produkowany (ciężko ją dostać, na kilku stronach widziałem już opis - wycofana z produkcji) ale zostaje po tym modelu spora luka.

Jak wygląda w kamerach przełożenie ilość piksli na jakość obrazu video ?

Z góry dziękuję za poświęcony czas.

23 ODPOW. 23
oldguest
Początkujący

boston napisał(a):


Co do przechowywania materiałów to proszę mi wierzyć do dziś mam (a to już 12 albo i więcej lat) kasety VHS z mojej pierwszej kamerki i raz że trzymają się one bardzo dobrze



No to ciekawe ponieważ moja znajoma ostatnio włożyła kasetę VHS do magnetowidu i okazuje się że obraz robi się okrągły na rogach, a na niektórych są już takie zakłócenia że niewiele z nagranego materiału zostało. Kasety firmowe...

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

boston napisał(a):

Chciałbym jeszcze załączyć mały cytat z Foto Kuriera 2/2009: --- Najważniejszą i niepodważalną cechą kamer HDV jest jakość rejestrowanego materiału, która wynika ze strumienia danych, jaki towarzyszy standardowi HDV. Kompresja MPEG2 charakteryzuje się zdecydowanie wyższymi parametrami jakościowymi i większymi możliwościami edycyjnymi niż popularny dziś amatorski format AVCHD, oparty na kodeku H.264 MPEG-4 ---



minoł rok od rewelacji Foto Kuriera i aktualnie wszystkie programy posiadają rozbudowaną mozliwość edycji i kompresji obecnie najpopularniejszego kodeka HD.

boston-----
Początkujący

Zgadza się, pozostaje tylko argument o bardzo wysokich wymaganiach edycyjnych kodeka MPEG-4. Ale w perspektywie roku i on powinien być znacznie mniej istotny.

KubaKajt
Początkujący

HDV to nie HD bo nie ma możliwości technicznej by nagrać fuul HD na kaecie DV, a co do mpeg 4 to np kamery panasonic 500 i 305 nagrywają w AVCHD mpeg4 w jakości lepszej niż kiedyć mpeg2, mogą nagrywać strumieniem 1GB na minutę. Pewnieże są tez małe kamerki które mogą nagrywać obraz mpeg4 gorszy niż HDV ale to wina już kamery a nie sytemu. No i wiadomo że format AVCHD wymaga najlepszych obecnie komputerów do obróbki.