anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

zdjecia koni i inne.

midnight93
Początkujący

zdjecia koni i inne.

Robie zdjecia kompaktem i bardzo lubie je przerabiac, m.in photoshopem. Oto kilka moich zdjec (żadna rewelacja). Prosze o jakies wskazowki ;D

41 ODPOW. 41
oldguest
Początkujący

Witam,
Pierwsze zdjęcie ciekawe, tylko niepotrzebna w kadrze ta ręka i ucięta głowa, no i za wysokie ISO :shock:
Drugie zdjęcie to samo ISO za duże :flushed: i moim zdaniem ten koń po lewej powinien być trochę więcej w kadrze.
Jeszcze na koniec taka mała wskazówka, że to galeria dla Cyber-shot'ów a nie dla fotek Olympusa.
Pozdrawiam

midnight93
Początkujący

dziekuje za wskazowki, niestety nie wiem co to jest to iso, poczytram troche i moze dopiero cos zarazdze na to ;D a i jeszcze mam pytanie gdzie moge znalezc galerie dla olympusow?:)
pozdrawiam

profile.country.PL.title
Paulina.
Poszukiwacz

mardi33 napisał(a):

Witam,
Pierwsze zdjęcie ciekawe, tylko niepotrzebna w kadrze ta ręka i ucięta głowa, no i za wysokie ISO :shock:
Drugie zdjęcie to samo ISO za duże :flushed: i moim zdaniem ten koń po lewej powinien być trochę więcej w kadrze.
Jeszcze na koniec taka mała wskazówka, że to galeria dla Cyber-shot'ów a nie dla fotek Olympusa.
Pozdrawiam




No nie wiem Ja mam tu swoja galerie a fotki robie lumixem ;) :smileyrolleyes:
co do ISO tu sie z Toba zgodze sporo za wysokie......

oldguest
Początkujący

midnight93 napisał(a):

niestety nie wiem co to jest to iso,



Tak w wielkim skrócie - ISO jest to czułość (w przypadku cyfrówek) matrycy na padające na nią światło. Pomijając inne aspekty aparat próbuje wzmocnić sygnał czyli "rozjaśnić" ciemny kadr oczywiście kosztem jakości zdjęcia (szumów).
Prosta zasada im niższe ISO tym lepsza jakość zdjęcia, o ile pozwala na to światło.
W trybie AUTO aparat sam ustawia wartość ISO do zastanego światła, ale już w trybie P jest możliwość ręcznej regulacji czułości ISO.
Jak dla kompaktu polecam ISO 200 u Ciebie było ISO 800.

Istnieje wątek na forum o ISO:
http://www.forum.sony.pl/viewtopic.php?f=30&t=132


paulina napisał(a):

No nie wiem Ja mam tu swoja galerie a fotki robie lumixem ;) :rolling_eyes:



Powiem tak. Tu rządzi regulamin i moderatorzy. Jeżeli im to nieprzeszkadzania? Jak dla mnie preferowane powinny być zdjęcia robione soniakami, ot moje skromne zdanie. ;)

midnight93
Początkujący

tak już teraz zaczynam rozumieć o co chodzi. Akurat na tych zdjeciach iso bylo automatyczne, no a teraz sobie je zmniejszylam zgodnie z wskazowkami. ;)

midnight93
Początkujący

kolejne, ale tym razem pieska i wiem że ISO jest znów za wysokie.

ci.nek
Początkujący

Pierwsze fotki miały faktycznie za wysokie ISO, ale co do samych ujęć to zdjęcie Pola i El-Enia podoba mi się. Lubię zdjęcia z motywem uwydatniania tylko jakiegoś elementu w kolorze, tu fajnie pasuje ten czerwony do B&W.

A co do zdjęcia z psem to szkoda tej uciętej łapki no i trochę kadr u góry ucięty. Poza tym bardzo fajne ujęcie.

midnight93 napisał(a):

kolejne, ale tym razem pieska i wiem że ISO jest znów za wysokie.


:smileyquestion: ISO jest ok, tu było 100, więc na kompakt bardzo dobre.

Jeśli się nie obrazisz i nie oskarżysz mnie mnie o złamanie praw autorskich :D to zrobiłem mały retusz zdjęcia ;)
To moje oceny z punktu widzenia fotoamatora :)

midnight93
Początkujący

nie oskarżę cię, o to się nie bój. A co do twojej przeróbki, to zdjęcie wygląda naprawdę lepiej. Jest wyraźniejsze i wogóle lepsze. Jaki to program, jeśli mogę wiedzieć? ;) I mam kilka wersji zdjec pieska, bo ja zawsze zrobie kilkanaście zdjęć i potem nie wiem, któro jest najlepsze. :D :D Akurat ten kadr wydawał mi sie najbardziej trafny, ale być może się pomyliłam. :rolling_eyes:

ci.nek
Początkujący

midnight93 napisał(a):

nie oskarżę cię, o to się nie bój.


uf, cieszę się:D Pozwoliłem sobie wyciąć to coś z DL rogu i powiększyć kadr u góry.

midnight93 napisał(a):

Jaki to program, jeśli mogę wiedzieć?



To zdjęcie przerobiłem w pracy darmowym programem PhotoFilter 6.3.2, jest bardzo prosty w obsłudze i jest do po polsku, wystarczy zainstalować spolszczenie. Do domu kupiłem sobie komercyjną wersję PhotoFilter Studio 9.2 - ma dużo więcej dodatków, a ostatnio czasami działam na darmowym GIMPie.