anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

photomusic

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

photomusic

SONY A700

128 ODPOW. 128
profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Co do indora, ostra szyja, mydlane łoko.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Co do indora, ostra szyja, mydlane łoko.


...i za dużo lampy błyskowej - cały się świeci.

A poprzednia, kura/kogut, choć podoba mi się (chyba najlepsze z dotychczasowych), wygląda, jak wycięte i wklejone - te nieostrości to nie bokeh, tylko sztuczny blur. Tak mi to wygląda.

Natomiast, 10, gdyby nie exif, pomyślałbym ,że komórką zrobione - strasznie zepsute - nie wygładzone, tylko właśnie zepsute.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

To była blenda ;)

Trochę krajobrazu.
Proszę o rady,co można poprawić ?
Pozdrawiam ;)

profile.country.en_GB.title
spoltrebor1ofcej
Początkujący

13 - pisz w podpisie do zdjęcia że dosyć duże, proszę
14 - moje oko amatora dostrzegło denerwujące liście
15 - trochę za bardzo kombinowałeś z kolorami, tak mi się wydaje

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

photomusic napisał(a):

To była blenda

Przepraszam, lampy faktycznie nie użyto, ale jak blenda, to trochę niewłaściwie zastosowana. Zbyt się skóra błyszczy, temu indykowi - a jasno tam było przecież (1/3200s) - można było złagodzić światło.

Widoczki... właściwie, poza ta niepotrzebną gałązką na 14, wg mnie są OK.

------------------------------
fotoamator
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Tadeusz napisał(a):

... temu indykowi .



To jest kura-taka brzydka,ale kura.
Jeśli chodzi o gałązkę,to choć nie powinno,ale zaczęło lać i pierwszy raz w życiu widziałem całą tęczę.Nie myślałem o takich "szczegółach".
Mój błąd.
Dziękuję.
Pozdrawiam ;)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Też myslałem, że kura, ale poddałem się "trendowi" :slight_smile: a gałązka? Nie chciałbym, żeby zabrzmiało to ironicznie, ale dla takiego znawcy PS-a,jak Ty to przecież chwila - szczególnie w CS-5, którego używasz.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Uwagi jak u panów wyżej, to 14 jest ok, ale faktycznie nieusunięte Ps'em gałązki mnie zaskoczyły...

profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

dla mnie indyk taki sobie :c18
za to ostatnie trzy fotki bardzo mi się podobają :c4 do usunięcia tylko te liście z 14 i będzie super :c20

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
Tommygun------
Początkujący

Pytasz, co można poprawić.
Jeżeli jesteś otwarty na szczerą prawdę, bez słodzenia i umyślnego wytykania błędów, to powiem z mojego punktu widzenia: wszystko :c37

Tak po kolei:
1 razi mnie obróbka i to, że w symetrycznym motywie, od frontu jest niesymetryczny kadr, z powodu błędu już na początku fotografowania - stałeś poza linią symetrii budynku, należało stanąć bardziej w prawo. Razi obróbka, przekolorowane, przekontrastowane i przeostrzone.

3 - dlaczego wolna przestrzeń za postacią a nie przed? Również przekontrastowane, choć tutaj mniej razi i może się jeszcze bronić, kadr ma potencjał.
4 błąd naświetlania - czas był stanowczo zbyt krótki, do tego głębokie cienie i brak zbalansowania siły błysku z czasem i czułością, przez co tło jest źle naświetlone. Bałagan w kadrze, jeżeli jak napisałeś tematem był pszczoła, to nie udało się. Kadrowanie więc również do poprawy. Takie zdjęcia proponuję robić w M i unikać nierozproszonego światła.
No i pierwszy raz widzę aby pokazywać temat główny od d... strony.
5 przeostrzone i zbyt ostre światło
6 potężnie przekontrastowane i przekolorowane, źle powyciągane poziomy (jasna obwódka nad tłumem)
7 poziom wygładzenia skóry, no nie ma tam szczegółów ani żadnej naturalności, zbyt ostre światło i taki brak klimatu
10 co się dzieje na krawędziach postaci, to dramat, plastik, reszta j.w.
11 kadr, przeostrzenie, spłaszczający błysk
15 przekolorowane, przekontrastowane, niezbyt dobrze zbalansowane, kiepskie w odbiorze
14 źle naświetlone i jeszcze powyciągane ponad miarę, jasne obwódki ponad drzewami - poważny błąd, przekolorowane i przekontrastowane.
13 kolory, zupełnie nietrafione, z widoczkowych i tak najlepsze, bo najmniej błędów

Dobra rada ode mnie - aby łamać zasady, to trzeba je najpierw poznać


...i tak ogólnie, więcej umiaru we wszystkim może tylko na dobre wyjść, mam nadzieję, że z czasem sam zaczniesz dostrzegać błędy i strzec się ich, to byłoby z pożytkiem dla Twojej fotografii.

Szkoda, że zasłaniasz się przed pokazaniem jak fotografujesz dzieci, tak dużo o tym pisałeś, że chętnie zobaczyłbym wyniki z "alternatywnego" podejścia niż główny nurt, jestem bardzo rozczarowany.