anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

photomusic

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

photomusic

SONY A700

128 ODPOW. 128
profile.country.PL.title
pawelszymanski6
Expert

photomusic napisał(a):

A zdjęcia dzieci będą? Czekam na zaprezentowanie teorii w praktyce...



Czekasz,ale się nie doczekasz.
Zamieszczanie zdjęć dzieci w internecie,zwłaszcza swoich uważam za chore.
Zresztą reguluje to nawet artykuł 81 ust. 1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r.(Dz. U. z 2000 r., Nr 80, poz. 904 ze zm.) dalej zwanej „Ustawą”.

Więcej na: www.wirtualnemedia.pl
/artykul/policja-przestrzega-przed-umieszczaniem-zdjec-dzieci-w-internecie
i
http://nk.pl/profile/1865865/gallery/3


czytanie ze zrozumieniem się kłania, policja ostrzega rodziców wstawiających roznegliżowane dzieci na portale społecznościowe, a nie o zdjęcia portretowe/ zdjęcia bawiącego się dziecka itd...

EDIT Bubu była szybsza ;)

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Proszę o rady i ocenę.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Nie wiem czy mogę się wtrącić ale jedno zdanko i już spadam (i nie chcę wywoływać kolejnej wojny czy obróbka jest potrzebna czy nie, ja odnoszę się do tych 6 zdjęć).
Widać, że znasz się na komputerze, umiesz posługiwać się programami graficznymi. Moim zdaniem zdjęcia Twoje mają za dużo komputera (lub jest za nachalnie użyty). Zaczynają przypominać grafikę a to mi się nie podoba w zdjęciach. Ciekawe, jak widzowie ocenili by Twoje zdjęcia gdyby oglądali je bez tej obróbki?

Edit: W tak zwanym międzyczasie pojawiło się kolejne zdjęcie, które według mnie jest najlepszym z wstawionych przez Ciebie. Troszkę drażni przepalenie na bluzie modelki (chyba zbyt duża powierzchnia jasnego za bardzo odwraca uwagę od modelki) ale poza tym zdjęcie mi się podoba.

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

piotruso napisał(a):

. Moim zdaniem zdjęcia Twoje mają za dużo komputera (lub jest za nachalnie użyty). Zaczynają przypominać grafikę ...



Oczywiście masz rację.
Lecz należy pamiętać o tym że zdjęcia należy robić pod odbiorcę,a nie dla siebie.
Jestem świadom tego że ocieram się o kicz.
Pozdrawiam.

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

Samo zdjęcie, jak już napisał piotruso, fajne. No ale sama obróbka mi też nie pasuje, zdjęcie jest mydlane, mało ostre, zatraciły się jakie kolwiek szczegół twarzy, ot porcelanowa lalka.

photomusic napisał(a):

Lecz należy pamiętać o tym że zdjęcia należy robić pod odbiorcę,a nie dla siebie.


O jakich odbiorcach myślisz?

profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Bardziej naturalne.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

photomusic napisał(a):


Lecz należy pamiętać o tym że zdjęcia należy robić pod odbiorcę,a nie dla siebie.



Przepraszam, że w albumie się wypowiadam i być może zaśmiecam (gdybyś tylko uważał, że niepotrzebne są moje wywody to daj znać mi lub moderatorom, postaramy się usunąć moje wypociny), może kiedyś się spotkamy i łatwiej będzie się porozumieć.
To co napisałeś sugeruje, że fotografujesz dla zarobku, robisz zdjęcia na zlecenie, pokazujesz to, czego oczekują inni. Większość z nas (jeśli nie wszyscy) fotografują dla siebie, każdy stara się pokazać świat (szeroko rozumiany) takim, jaki go widzi. Może i czasami zdarzy się trochę kreacji za pomocą oprogramowania ale pokazują w swoich zdjęciach siebie - to jest mój świat, ja takim go widzę. Po raz pierwszy spotykam się ze zdaniem w albumie, że zdjęcia są pod odbiorcę. Ale może za krótko żyję na tym świecie :c18

Edit: I znowu pojawiły się kolejne zdjęcia. Tym razem jest chyba jeszcze lepiej jeśli chodzi o obróbkę (bo jej praktycznie nie widać) natomiast miałeś nie najlepsze miejsce do fotografowania więc i zdjęcia są bardziej takie dokumentacyjne, pokazują, że koncert się odbył. Dla mnie (pewnie z powodów braku lepszego miejsca lub niedostatecznej optyki) za duży bałagan w kadrze. Nie ma na czym się skupić, nie ma motywu przewodniego.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

ja się tylko odniosę do zdjęcia nr 7: LINK
jest plastik, jest fantastik :nauseated_face:


photomusic napisał(a):

Proszę o rady i ocenę.

ja nie śmiałbym tak wybitnemu teoretykowi cokolwiek sugerować, a tym bardziej dawać rady. Niegodzien tego miana jestem :D

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
profile.country.PL.title
photomusic
Użytkownik

Oj kris.Jesteś obrażony o tego Lightroma3 i RCC ?
Powinieneś się cieszyć z tego, iż masz za darmo możliwość pracy z Lr na kablu.
Ja również wielu rzeczy nie wiem,nie rozumiem i nie potrafię,a mimo to nie wstydzę się po prostu zapytać.
Pozdrawiam ;)

profile.country.en_GB.title
.cezar.
Początkujący

:c37
Ja tylko tak "na szybkiego" o 6.jpg. Kadr fajny, moment też, kolory - kto co lubi. Mogłeś popróbować z trochę dłuższymi czasami i wtedy, być może, przednie koło trochę by się rozmazało. Odnoszę również niejasne wrażenie, że kibice są "rozmyci" komputerowo, śjakiś blur... :c18
pzdr