anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

PhotoLuk - Krytyka Mile Widziana..!

PhotoLuk
Początkujący

PhotoLuk - Krytyka Mile Widziana..!

Witam
Mam na imię Łukasz i pochodzę ze Szczecina
Jestem na ostatnim roku studiów MGR na ZUT Szczecin
Interesuje się fotografią makro oraz plenerami co nie znaczy, że inne tematy sa mi obce:)
Zapraszam do komentowania i oglądania moich zdjęc wykonywanych aparatem Sony SLT A35 oraz różnymi szkłami do niego

57 ODPOW. 57
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Witaj
Po 1 - powtarzają Ci się fotki (3,4,8,9)
Po 2 - chaotyczne rozmiary wstawianych obrazów - postaraj sie trzymać zasady 800pix w pionie i tyleż samo w poziomie (no, max 900)
Po 3 - :c73 10 fotek na raz... odniosę się do niektórych:

5 - poruszone - nie powinno się tu znaleźć. Gdyby nie to, że uzyłeś czasu 1/40s przy 300mm obiektywie, byłoby to świetne zdjęcie. Masz A35 - nie musisz sie ograniczać do ISO 100. Gdybyś np. użył ISO 800, nie straciłbyś wiele na jakości, a zuskałbys piękne, ostre, nieporuszone zdjęcie :c63
6 - ten walący sie mur nie przekonuje mnie, nie widzę uzasadnienia, dla takiego pokazania tego motywu.
11 - :c18 czy ja wiem? To przeniebieszczenie mnie się nie podoba - wygląda na utratę kontroli nad WB...
12 - każdy ma prawo do własnej wizji świata, jednak moim zdaniem trochę to przekombinowane, za duża jaskrawość, zbyt nasycony niebieski, nienaturalny wygląd całości
1 i 2 - takie se
7, 9, 10 - mają potencjał, ale nie wykorzystany; najlepsze m.n. 9

Pozdrawiam.

------------------------------
fotoamator
PhotoLuk
Początkujący

dzięki za rady. Lubie nasycone zdjęcia ale tez bez przesady. Wiekszosc była robiona na nacyceniu 1 stopniowym i ekspozycji na minusie 0,7 lub 1,0 poniewaz ostre było światło. Wszstko jest kwestia nauki na błędach. krytyka mile widziana...!:)

PhotoLuk
Początkujący

Jednak musi być tematycznie.. więc zaczynamy
Mgły...
Szkoda tylko że byly za mało gęste tak by wyszły znakomite a tak delektować się trzeba było z innymi tym co było

PhotoLuk
Początkujący
profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Na 22 perkusista wygląda jak ufoludek.
Tak na marginesie... Ty przed wstawieniem zdjęć, jakoś je przetwarzasz, kadrujesz, itp?
Czasem w miejscu zdarzenia nie da się złapać takiego kadru, jak potrzeba - za to na kompie można spokojnie wyciąć zbędne elementy. Np. rzeczony 22 - gdyby zostawić tylko to, co na zielonym tle i jeszcze z góry nieco przyciąć... jak myślisz?

------------------------------
fotoamator
PhotoLuk
Początkujący

o coś takiego Ci chodzi Tadku?

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

PhotoLuk napisał(a):

o coś takiego Ci chodzi Tadku?


O, to, to!
Nie lepiej tak? Mnie się podoba bardziej :smileythumbsup: Jest główny motyw, ciekawe tło, brak elementów rozpraszających, jak te ekrany po prawej na poprzedniej wersji. Każde zdjęcie powinno być przemyślane - co do kompozycji i kadru, najlepiej jeszcze zanim naciśniemy spust migawki. Nie jest to takie łatwe, dlatego można, i należy, wspomagać się postprocesingiem. Ale im mniejsza ingerencja w zdjęcie jest potrzebna, tym bardziej przemyślany był kadr. Z reguły.

------------------------------
fotoamator