anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Oregon. Moje fotografowanie.

oregon-----
Początkujący

Oregon. Moje fotografowanie.

Witam wszystkich serdecznie. Na forum Sony jestem od jakiegoś już czasu więc postanowiłem także zaprezentować swoje skromne dokonania. Fotografia to moje hobby na które permanentnie brakuje czasu. Jednak jeśli tylko pojawia się szansa wyjścia gdzieś z aparatem robię to z przyjemnością. Początki miałem typowe , nic szczególnego. Smiena rodziców, modelu już nie pamiętam, później cudem zdobyty Zenit, następnie Praktica BMS, potem parę Minolt z kultowymi dziś obiektywami. No i teraz A300 od 2 chyba lat kontynuator Minolty.

To tyle na początek. Prezentuję tylko 2 fotografie w tej chwil. Życzę miłego oglądania i proszę o opinię.

Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
witmann
Początkujący

Podziwiam odwagę tych panów w tekturowych latadełkach...
I napiszę oprócz tego, że podoba mi się zdjęcie nr 2 z pierwszego posta ;)

profile.country.en_GB.title
Michal.
Poszukiwacz

Szkoda że przyciąłeś fot 2 z drugiej wrzuty ;)
i taka sugestia ode mnie - nie numeruj każdej wrzuty od nowa, a ciągnij kolejne numerki ;) będzie łatwiej potem na przykład jakby ktoś chciał wrócić do poprzedniej tak jak witmann :c20

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

oregon napisał(a):

(...) Ja dysponowałem wtedy jedynie Sigmą 70-200 f2,8.


Hmmm ...
No to chyba gratuluję ... pensji :c20
W przypadku 2 i 6 ta dwusetka okazała się za długa ...
Zdjęcia ok, choć szkoda zamrożonych śmigieł.

oregon-----
Początkujący

Całkowicie się zgadzam. To był mój pierwszy pokaz. Śmigła nie wyszły tak jak być powinno.
Zbyt zawierzyłem literaturze. Trzeba było więcej eksperymentować. W sierpniu będzie kolejna okazja, teraz powinno się już udać.

oregon-----
Początkujący

Jedynie w sensie tych 200 mm na końcu. Oczywiście nie mam prawa narzekać na ten obiektyw.

grzechoslaw
Początkujący

Ciekawa ta lotnicza seria. 4 mi się podoba, choć mam wrażenie, że można by trochę inaczej dokadrować ;).

oregon-----
Początkujący

Byłoby z czego wybrać :c2 Mam ze 20 ujęć tej grupy. To Włosi, grupa akrobacyjna Tricollori.

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

oregon napisał(a):

Witam. Kilka zdjęć z mojej ulubionej tematyki. Ubiegłoroczny Airshow w Goteborgu. Tylko kilka ujęć. Kto bywa, wie ile setek zdjęć da się zrobić podczas takiej imprezy. Wymagana jednak długa lufa. Ja dysponowałem wtedy jedynie Sigmą 70-200 f2,8.


O nie zgodzę się! Podczas zeszłorocznego pokazu lotniczego w Bielsku Białej często musiałem używać 20mm na pełnej klatce. Na pokazy dobre są dwa body, jedno z 16-105 lub czymś zbliżonym oraz drugie body z 70-400 :smileymrgreen:
Wszystko tak naprawdę zależy od samych pokazów (co lata, jaki program) oraz od własnego podejścia. Jeden chciałby mieć takie kadry, że widać byłoby mimikę pilota, a drugi będzie się starał uchwycić finezyjne ślady na niebie - tzw. dymki :D


szkoda,że nie trzymasz numeracji.....więc skomentuję tylko lotnicze
1 - rozumiem ideę, ale nie podoba mi się wykonanie. Chodzi mi o nieostre dziecko. Co innego cały tłum....
2 - nie podoba mi się, bo jest "z tyłu strony", dziwnie poucinane
3 - przydałby się dłuższy czas, tak by śmigiełka rozmyć, no i dziwnie skadrowane, ni to środek, ni to złoty punkt
4 - a czemu nie w pionie ? Takie piękne dymki moim zdaniem zmarnowane
5 - znowu z tyłu i jakoś tak "przypadkowo"
6 - ucięte śmigła, zamrożone śmigła....zwróć uwagę na zdjęcia tych, którzy fotografią lotniczą zajmują się jakiś czas - rzadko kiedy zobaczysz zamrożone śmigła, ponieważ wygląda to tak jakbyś fotografował model samoloty przywieszony na sznurku. Brak dynamiki niszczy takie zdjęcia.

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
oregon-----
Początkujący

Dziękuję za opinie i rady. Dla usprawiedliwienia odpowiem, że był to mój pierwszy pokaz.
Nigdy wcześniej nie miałem okazji. Pokazy są bardzo dynamiczne i wiele tu się dzieje. Tu nie ma czasu na wielkie myślenie. Trzeba pomyśleć dużo przed. Bardzo ważne jest również miejsce z którego się fotografuje. Zgodzę się również co do 2 aparatów z różnymi ogniskowymi.
Trochę literatury przeczytałem i trochę zdjęć obejrzałem. Myślę, że następny pokaz będzie lepiej przeze mnie zrobiony.
Zarekomenduję na koniec : http://www.odlotyhesji.pl/galeria.html