anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Oregon. Moje fotografowanie.

oregon-----
Początkujący

Oregon. Moje fotografowanie.

Witam wszystkich serdecznie. Na forum Sony jestem od jakiegoś już czasu więc postanowiłem także zaprezentować swoje skromne dokonania. Fotografia to moje hobby na które permanentnie brakuje czasu. Jednak jeśli tylko pojawia się szansa wyjścia gdzieś z aparatem robię to z przyjemnością. Początki miałem typowe , nic szczególnego. Smiena rodziców, modelu już nie pamiętam, później cudem zdobyty Zenit, następnie Praktica BMS, potem parę Minolt z kultowymi dziś obiektywami. No i teraz A300 od 2 chyba lat kontynuator Minolty.

To tyle na początek. Prezentuję tylko 2 fotografie w tej chwil. Życzę miłego oglądania i proszę o opinię.

Pozdrawiam.

18 ODPOW. 18
profile.country.pl_PL.title
tobaszc53
Początkujący

to może ja zacznę
1. pięknie i klimatycznie :thumbsup:
2. na gorące letnie dni jak znalazł na ...pulpit :) znakomite !!!

..shprot..
oregon-----
Początkujący

Bardzo dziękuję. To prawda, również mnie chłodziło to molo w upalne dni.

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

oregon napisał(a):

Życzę miłego oglądania i proszę o opinię.


Życzenia się spełniają :c20
Pierwsze lubię. Jak shprot :smileythumbsup:
A drugie ...
Jest ok, temat, pomysł, naświetlenie.
Ale kadrowo ciut gorzej według mnie. Brakuje mi powietrza nad falochronem.
I bardziej po przekątnej bym zdjął.
Ale to drobiazg, zdjęcie jest dobre.

oregon-----
Początkujący

W oryginale jest wyżej ale tam jest linia horyzontu, która była zbyt wyrazista i burzyła harmonie dlatego przyciąłem.

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Wyrazistość horyzontu była do zmniejszenia mniejszą GO. Czyli odemknąć obiektyw można było.

oregon-----
Początkujący

Wtedy zgubiłbym chyba rozmycie fal a to jednak ważny element. Zdjęcie robiłem Minoltą f1,7, ze statywu oczywiście. Niemniej jednak dziękuję za uwagi.

profile.country.PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

Między przysłoną 1,7 a 22 jest sporo do wyboru. A między falami a horyzontem spora odległość. Pewnie by się dało zgubić horyzont, mając ostre ( :question: ) fale.
Ale i tak jest ok.

grzechoslaw
Początkujący

2 - bardzo ciekawe - zimna tonacja, lód, zimny dosłownie i w przenośni metal - ładnie się to komponuje :thumbsup: .

oregon-----
Początkujący

Witam. Kilka zdjęć z mojej ulubionej tematyki. Ubiegłoroczny Airshow w Goteborgu. Tylko kilka ujęć. Kto bywa, wie ile setek zdjęć da się zrobić podczas takiej imprezy. Wymagana jednak długa lufa. Ja dysponowałem wtedy jedynie Sigmą 70-200 f2,8.