anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Coolds. - WIELKI POWRTÓ :)

oldguest
Początkujący

Coolds. - WIELKI POWRTÓ :)

Witam, mój debiut na tym forum. :) Mam 13 i pół lat fotografią interesuje się od roku, od miesiąca jestem posiadaczką Sony a200 + 18-70 kit.
Poddaję się ocenie na tym forum, ponieważ długi czas dodawałam zdjęcia na strony takie jak digart.pl -ale opinia posiadaczy Alphy -bezcenna.;D
to do rzeczy:

797 ODPOW. 797
oldguest
Początkujący

kolejne dwa zdjęcia Izy

docentstopczyk
Początkujący

fotki są delikatnie nieostre. albo inaczej - ostrość jest nie tam gdzie trzeba.

na 028 twarz dziewczyny można trochę poprawić pod tym względem :).

pozwoliłem sobie (wybacz jeśli sknociłem :)) na mała manipulację w PS

oldguest
Początkujący

zdjecia też straciły lekko ostrość przy zmniejszaniu bo od kąd pamiętam tak się dzieje z moimi zdjęciami, choć nie będę się bronić bo owszem chyba lekko źle ostrość rozłozyłam

docentstopczyk
Początkujący

masz rację. miałem napisać, że może ostrość poleciała przy zmniejszeniu foty.
jest na to prosty sposób. jak już zmniejszysz fotę po obróbce to jeszcze raz ją wyostrz tylko z mniejszym "amountem" na masce wyostrzającej - tak ok +/- połowę tego co było wcześniej.

a ha. nie wiem jak Ty, ale ja zawsze robię wyostrzanie na kanale jasności :P

pzdr

oldguest
Początkujący

dziękuję za rady, będę pamietała ;)

docentstopczyk
Początkujący

fajnie ;)

a przyszedł mi jeszcze jeden sposób na takie "pseudo ostrzenie", ale to nie do wszystkiego pasuje.

robisz kopię warstwy i ustawiasz tryb mieszania na "soft light". potem korygujesz przezroczystością, i ewentualnie poziomy/krzywe jeszcze. ale tak jak napisałem nie jest to sposób uniwersalny, nie nadaje się do fotek powiedzmy ciemnych :)

Creatoor
Początkujący

W kanałach na lightness jest chyba najlepiej. Tyle, że ja potem raz jeszcze robię na masce wyostrzającej (dla portretów: Wartość 150%, Promień 1, Próg 10). Efekt murowany.

docentstopczyk
Początkujący

Trzeba będzie wypróbować :)

w ogóle ja się zetknąłem z wieloma sposobami na poprawę ostrości zdjęcia. ale IMO "najbezpieczniej" jest jednak na jasności ;)

oldguest
Początkujący

po wyostrzeniu tak jak mówił Creatoor zdjęcie wyszlo tak:

Creatoor
Początkujący

Różnica zdecydowanie widoczna