anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Aga- Photos ;)

agusia48-----
Początkujący

Aga- Photos ;)

Witam!
Postanowiłam, że pokażę kilka moich zdjęć.... Obawiam się opinii, więc od razu powiem, że jestem początkującą.....

Na dole kilka zdjęć z sesji z Anitą bo te co najlepsze popsuty czytnik kart usunął... Zostało tylko 5 z jakichś 60...... Liczę na pozytywne opinie ;)

43 ODPOW. 43
profile.country.pl_PL.title
12MaRTiN90
Nowicjusz

wszystkie ładne :thumbsup: 2 i 4 naj :c4

____A500 | 8 | 18-55 | 55-200 | HVL-F42____
agusia48-----
Początkujący

Udało się odzyskać jeszcze kilka zdjęć i.... Kilka dzisiaj zrobionych..... ;)

profile.country.pl_PL.title
BuBu__
Początkujący

1 i 2 z ostatniej wrzuty bardzo fajne, 3 troszkę chłodnawe

agusia48-----
Początkujący

I kilka moich zrobionych przez koleżankę ;D

Niniel
Początkujący

W ostatnim zdjęciu brak ostrości

ArturGniezno
Początkujący

4,5i 6 sa jak dla mnie bardzo dobre zdjęcia podobaja mi sie kadry koloroystycznie ok i ostrośc też 6 na skali EV -0,3 i ręce by nie były tak mocno przepalone

profile.country.PL.title
kris..
Pasjonat

agusia4841 napisał(a):

Witam!
Postanowiłam, że pokażę kilka moich zdjęć.... Obawiam się opinii, więc od razu powiem, że jestem początkującą.....

nie ma się czego obawiać. Krytyka to dobra sprawa :D
Poza tym pamiętaj, że przede wszystkim Tobie się mają podobać zdjęcia, a my (widzowie) wyrażamy tylko swoje własne opinie.



agusia4841 napisał(a):

Na dole kilka zdjęć z sesji z Anitą bo te co najlepsze popsuty czytnik kart usunął... Zostało tylko 5 z jakichś 60...... Liczę na pozytywne opinie ;)


niedobry czytnik.....na przyszłość pamiętaj, że zdjęcia teoretycznie można przywrócić (po ich usunięciu). Ostatnio przywracałem sporo zdjęć (Twojej imienniczce) i można się zdziwić, jak daleko można sięgnąć wstecz. Wszystko zależy od wielu czynników. W sieci pełno jest darmowych programów do odzyskiwania zdjęć :D


Zaś jeśli chodzi o zdjęcia - ładny start.
Polecam Ci oglądanie zdjęć wielu autorów. Szukania inspiracji.
Ćwicz, testuj, wyciągaj wnioski.
Kontynuuj prezentację zdjęć - można się sporo dowiedzieć o swoich zdjęciach, wstawiając je pod krytykę innych :D
Jeśli podoba Ci się fotografia portretowa, to polecam ten wątek: Fotografia Portretowa
Pomocny może być również ten: Teoria na dobry początek


agusia4841 napisał(a):

I kilka moich zrobionych przez koleżankę ;D


skoro to Ty jesteś na zdjęciach, to ja poleca Ci wstawić te zdjęcia (poza 11tką bo jest mocno nie trafiona ostrość) do wątku z naszymi portretami oraz autoportretami: Nasze buźki czyli poznajmy się lepiej :)


pozdrawiam,
kris

____________________
FF. 14mm. 35mm. 50mm. 85mm. 135mm. 500mm. 70-210
thank god i'm a photographer
grzechoslaw
Początkujący

Ładnie :)

Jak na razie wg mnie, zdecydowanie najlepsza jest trójka (gdyby nie ten wspomniany cień), ale w takim przypadku można próbować to doświetlić, odbijając światło od dużej białej kartki ;)

Portrety to świetna sprawa, sam się tym interesuję (choć, na razie teoretycznie ;) ), ale pamiętaj, że najważniejsza jest osoba portretowana, która ma zwracać uwagę oglądającego. Jak to można osiągnąć?
- portretowana osoba powinna być lepiej oświetlona, niż tło,
- tło powinno być rozmyte i w miarę jednorodne (jeśli w założeniach ma nie wnosić nic do tematu zdjęcia),
- twarz portretowanej osoby powinna być jednorodnie oświetlona, bez m.in. cieni od słońca, itd.,
- za pomocą twarzy można wyrażać mnóstwo emocji - obserwuj swoje modelki, obserwuj też swoje reakcje na poszczególne emocje, staraj się je wyrazić odpowiednio fotografując modelkę.

Sam jestem bardzo początkujący w tej dziedzinie, ale mam nadzieję, że te parę słówek pomoże i zachęci do dalszego fotografowania (z przyjemnością) :)

agusia48-----
Początkujący

Dziękuję wszystkim za komentarze..... Oczywiście gdy tylko będę miała jakieś nowe i ładne zdjęcia to dodam :c20 Może w sobotę, bo jutro zapowiada się ciekawy dzień, ale nie obiecuję ;D
Pozdrawiam ;*

profile.country.pl_PL.title
podwys
Początkujący

na prawdę dobry początek :thumbsup:

szczególnie pierwsze 6

na 8 przez 18 mm modelka ma duuużą rękę... nie fajnie to wygląda imo

a no i robisz fajniejsze zdjęcia niż twoja koleżanka