anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-TG7

7035-----
Początkujący

HDR-TG7

Zastanawiam się nad kupnem kamery HD w tym przypadku HDR-TG7 .
Prosiłbym o opinie ,praktyczna ocenę i co najważniejsze czy jest warta tych 3tys.zł.
Może jakieś "próbki" tego jak nagrywa.
Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

mozna oczywiscie i tak

ale TG7 ma zoom x10 a aparaciki kieszonkowe x4
Poza tym TG3 miała jeszcze dzwiek 5.1 (bezcenne!)....

Ale uwaga jest sluszna jak i cala koncepcja. Male aparaty przejmuja potencjał kamer typu TG
Generalnie TG7 nie ma juz w katalogu firmy (nie ma też wyraznego sukcesora) - jest za to aparacik DSC-TX7 (kupiłem dla fenomenalnego trybu video!) ze smakowitą rozdziałką 1920x1080 50i (bez żadnej interpolacji!!!) który miesci sie w kieszeni koszuli..+dzwiek stereo w dolby digital

Na wakacje opcja jak marzenie !!

Ale jest pewna wada tego rozwiazania - Akumulator pada po 30-40 minutach filmowania a zapasowy kosztuje 200zl.
Przy kamerze na fabrycznej baterii mogę filmowac 90-100 minut przy pomocy jednej ręki.Aparat wymaga trzymania oburącz (szczególnie jeśli korzystamy z manetki zoom)

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

HX5 również ma 10x zoom optyczny, w dodatku w zakresie 25-250mm i bardzo fajnie działającą stabilizację optyczną. Filmik kręcony podczas jazdy rowerem jak najbardziej nadawał się do oglądania. Bateria wytrzymuje 310 zdjęć, robiłem zdjęcia i filmiki przez cały dzień i wytrzymała (oczywiście z przerwami). Dźwięk stereo.

Co do TX7 - też fajnie kręci, ale mniejszy zoom (25-100mm) i duży wyświetlacz przy mniejszej baterii niż w kamerze powoduje krótszy czas pracy.

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

tyle że ten HX nie jest już taki mały

Raczej trudno upchać go w kieszeń.
Poza tym - jak na tej wielkości aparat- możnaby śmiało oczekiwać wiekszej matrycy zamiast tej, żywcem wziętej z TX7....
1/1.7" powinno być bez dyskusji
A tak - w tej kategorii aparatów ciągle moim numerem jeden jest niepokonany Lumix LX3 z matrycą 1/1.6" i optyką 24-70 - czyli dla niektórych deczko krótką - ale za to światło lepsze niż w "L"-kach Canona (2-2.8) !! Filmy HD też to robi ale marnie (1280x720 24p w kontenerze MOV z pudełkowym dzwiekiem ...mono)

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

mobor napisał(a):

tyle że ten HX nie jest już taki mały

Raczej trudno upchać go w kieszeń.


HX-5 jest duży i nie wejdzie do kieszeni? :shock:

------------------------------
fotoamator
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Wszystko zależy od wielkości kieszeni :) HX5 jest o ok 13mm grubszy i ok 5mm szerszy.

Ale chyba zaczyna nam się tu robić mały OT. :c11

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Albo zainwestować w aparat typu NEX. Filmy w AVCHD, zdjęcia bardzo dobrej jakości. Chociaż i tak nie zamieniłbym mojej kamery na aparat, nawet NEXa!