anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony A6000 AF ( autofokus )

profile.country.PL.title
Spacerowicz
Poszukiwacz

Sony A6000 AF ( autofokus )

Uzywam tego aparatu i moim zdaniem za często nie trafia AF tak jak powinien. Co innego jak by to był jeden raz na 100 zdjeć.  Do tego ten firmowy obiektyw na krawędziach psuje cały efekt. Czy można mi polecić jakiś „darmowy” program do miniaturyzowania zdjęć wraz z poprawieniem ostrości?

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Spacerowicz
Poszukiwacz

Aparat wrócił z serwisu, w aparacie była karta Sony na niej zdjęcia z wadą. Odpowiedz że ten obiektyw spełnia normy sony:

transformatortransformatorpo lewej stroniepo lewej stronielewa strona F/8 ,ekspozycja 1/200, iso 100.lewa strona F/8 ,ekspozycja 1/200, iso 100.środek kadruśrodek kadruprawa strona kadruprawa strona kadru

profile.country.PL.title
mat_czok
Expert

Nie tyle co spełnia normy Sony, co spełnia normy produkcyjne dla danego obiektywu i trzyma swoje parametry. Pamiętaj, że nie jest to wybitny obiektyw.
profile.country.PL.title
Spacerowicz
Poszukiwacz

Jak widać Sony inaczej twierdzi:

https://www.sony.pl/electronics/aparaty-obiektywy/selp1650#pdp_slideshow_default

"Płynne, pozbawione rozmazań obrazy", "Wysoka jakosc optyki" . Jak mam rozwiązać ten problem, nie oczekuje wybitnych zdjęć a ostrych, dlatego używam przysłony powyżej 5. Wystarczy mi poziom ostrości jak w smartfonie sprzed 2. lat. Do ilu metrów powinien ustawiać punkt ostrości, tak aby wykorzystać ostrość do nieskończoności?

Kolejne przykłady "Wysoka jakosc optyki". Chyba ten obiektyw jest sprzedawany nadal np z ILCE A6300 czy A6400Napisy po lewej stronieNapisy po lewej stronieSłupki biało czerwoneSłupki biało czerwonepień po lewej stronie a kostka brukowapień po lewej stronie a kostka brukowa

 

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Cześć, czy po domknięciu przysłony do f/8-f/11 jest różnica? 

profile.country.PL.title
Spacerowicz
Poszukiwacz

Dodam przykłady jakie do serwisu trafiły, od tamtej pory nie robiłem eksperymentów z przysłonami o aż tak dużej liczbie:

f 4,5   640 s   iso 100   23 mmf 4,5 640 s iso 100 23 mmf 8   160 s    iso 100   23 mmf 8 160 s iso 100 23 mmf 11    100 s   iso 100     23 mmf 11 100 s iso 100 23 mm

 

profile.country.PL.title
Spacerowicz
Poszukiwacz

Sony A6000 kolejny przykład autofokusa

E PZ 16 — 55 mm F3.5-5.6 OSSE PZ 16 — 55 mm F3.5-5.6 OSSα6000α6000

Dodaje dwa kolejne przykłady. Mało robię zdjęć, bo ta jakoś ostrości mnie zniechęca nawet przy f/8. Daleko tu do RX100 czy do Samsunga. Gdyby sprzęt oferował taką jakość ostrość zdjęć jak w tych przykładach http://fototesty.pl/img/cms/GALERIE/2015/2015-10/5a6000/!1000_a6000_3350.jpg https://twitter.com/EpiskopatNews/status/1313067805080772609?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetemb... , to bym był zadowolony.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Czy możesz wstawić poprawne zdjęcie (całe), a nie wycinki? Wyświetla mi się w większości szary pasek i tylko 1/3 ekranu na górze widać jakieś skrzynki pocztowe...

profile.country.PL.title
Spacerowicz
Poszukiwacz

Szary pasek to jakiś twór. Te skrzynki to są dekoracje przy wejściu. Widać na tych zdjęciach, jak sobie AF nie radzi. Raz jest w miarę akceptowalne drugie już nie. Dziś znowu pojawił się plama na matrycy. A obiektyw nie był odłączamy od korpusu.

Daję kilka innych wycinków z 2021. Proszę zwrócić uwagę na lewą stronę. Przysłony to f9. MiastoMiasto    KontenerKontenerLepszeLepsze   MydłoMydło

Na razie czytam o obiektywach jak Sony E PZ 18-105mm f/4 G OSS i Sony E 18-135 mm f/3.5-5.6 OSS. Ten pierwszy niby uważany jest za słabo ostry i poleca się ten drugi. Brakuje mi obiektywu małego i ostrego do tego korpusu. I pomyśleć, że taki aparat jak DSC-HX20V mógłby w tym porównaniu lepiej wypaść.