anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Rażące przycinanie szybkości internetu w telewizorze Bravia KD55XD8505BAEP

PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

Rażące przycinanie szybkości internetu w telewizorze Bravia KD55XD8505BAEP

Sprawa zaczęła sie od tego że miałem ostre lagi na NETFLIX pakiet 4K przy światłowodzie 100Mb. Zrobiłem pomiar jak mi radził operator netu SPEEDTEST i się zdziwiłem odczyty były dużo mniejsze niż zakładałem - w granicach 12/30Mb. Pod ten sam port i kabel podłączałem wielokrotnie laptopa i pomiary były spójne w granicach 100Mb. Cóż w tej sytuacji podniosłem sobie prędkość netu do 300mb - NETFLIX działa bez zarzutu, pomiar na SPEEDTEST w granicach 70Mb blisko 4 razy mniej niż wartości referencyjne uzyskiwane na tym samym kablu ethernet przez laptopa. Sony kilka razy mnie zbyło pokrętnie tłumacząc i odmawiając podania specyfikacji karty sieciowej odbiornika telewizyjnego. Sęk w tym, że czuję się zrobiony w trąbkę tm że żeby mieć usługę wymagającą zakładam góra 15Mbps łącza ja musiałem wciągnąć się w światłowód 300Mbps.
Czy ktoś z Państwa to rozumie - ewentualnie spotkał się  z podobnym problemem?

Piotr

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

U mnie po kablu praktycznie nie ma strat w prędkości internetu. Speed test praktycznie pokazuje tyle ile mam dostepne od dostawcy internetu (prędkość 80/80 Mb/s).

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Proszę sprawdzić ping. Choć światło to światło i powinien być bardzo niski i bezapelacyjnie najlepszy. No i jeżeli liczna rodzina to wiadomo że każdy odbiornik kradnie MB.

Moje łącze to miedź do routera,wifi reszta sprzętu i Tv a Netflix działa idealnie na łączu symetrycznym 15 pobieranie i 15 wysyl z pingiem w granicach 4ms.

PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

I nagle inni przestają kraść jak podłączam laptop? :grin: Przy 300Mb autostradzie trudno ukraść 200Mb. Przypuszczam że oprogramowanie telewizora nie przeszło podstawowych testów. Korporacje wychodzą z siebie by zaoszczędzić więc albo testów nie było albo zrobiono je w Indiach przez najtańszych z tanich testerów. Taka jest smutna rzeczywistość rynku IT.

bt5229
Poszukiwacz

Na 120 Mb/s bez problemu około 90 Mb/s przy połączeniu Wi-fi i włączonych innych odbiornikach internetu.

Przywróć ustawienia fabryczne albo reklamuj telewizor.

Pozdrawiam.

 

PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

Parametry które podajesz dotyczą tego samego modelu?

PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

Przywracanie parametrów fabrycznych było pierwszą rzeczą jaką wykonałem po konsultacji z pierwszą linią pomocy technicznej SONY.

 

De facto tam tez idą po taniości i zatrudniają ludzi którzy starają się pomagać w urządzeniach coraz bardziej przypominających komputery nie mając odpowiedniej wiedzy technicznej. Rozmowy są po prostu katorgą - kiedy zajmuje Ci 10 minut tłumaczenie że nie sposób zareklamowac routera jeśli pomiary innymi urządzeniami są zadowalające - na jakiej niby podstawie, chyba jedynie takiej że konsultatowi kończy się wyobraźnia. Najbardziej się uśmiałem jak 2ga linia pomocy technicznej zażądała by sfotografować ekran z IP, bramą i DNSami i sposobem połączenia i na tej podstawie powiadzieli że to problem połączenia internetowego.De facto z 2gą linią pomocy już się nie da porozmawiać... Ciekawe dlaczego, czyżby tam też konsultanci nie grzeszyli wiedzą i wykształceniem?

Szczerze mówiąc nie wiedziałem że jest tak źle w SONY

 

Może zatrudniają tam tarocistów?

bt5229
Poszukiwacz

Nie wiem czy są różnice pomiędzy modelami z końcówką BAEP i bez niej. Ale generalnie mam ten sam model.

 

edit. Pomyłka. Mam model 65 cali.

PiotrK123412334446u88
Poszukiwacz

Jeśli masz w nazwie XD85 to pewnie ten sam model i (w teorii) to samo oprogramowanie. Reszta jak można się domyślać to pewnie oznaczenie cali, koloru a może sieci dystrybucyjnej. Oprogramowanie powinno być to samo chociaż tylko w teorii, bo jak widze SONY chyba oszczędza na testach i testerami stają sie klieci końcowi - z ostatnich informacji na stronie SONY systemu AndroidTV można się domyśleć że wycofali najnowszy release Androida. To już nawet nie jest poziom Indii bo Hindusi są w stanie z grubsza przetestować rozwiązanie. Czyli jak wciągnąłeś lewą wersję Androida to się nie przejmuj i czekaj na update, ha ha ha ha. :grin: Jak kółko informatyczne SONY opracuje poprawkę to sobie wciągniesz.

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Ja tylko prosiłem o podanie wartości ping, a nie trudnej sytuacji w IT 🙂