anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

import z kamery na Vegas

nina------
Początkujący

import z kamery na Vegas

Zainstalowałam właśnie próbne Vegas Platinum. Platinum, bo się chwalą, że można bezpośrednio importować z kamer AVCHD. I owszem, ale zaczęło importować całą zawartość pamięci wewnętrznej. Jak zrobić, żeby ściągnąć tylko wybrane pliki? Przejrzałam Help, ale nie znalazłam. :question:

28 ODPOW. 28
nina------
Początkujący

Jestem z pokolenia czytających; w każdym razie manuale jednak dają jakieś podstawy. Tutoriale często bywają ze sobą sprzeczne (np. w sprawie renderowania). Co nie znaczy, że z nich nie korzystam. Pozdrawiam n 8-)

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Manuale dają bardzo duże podstawy. Tylko ciężko czyta się taki materiał. Z toturialami zgadzam się, ale jest ich tak dużo w sieci, że zawsze wybierze się coś ciekawego. Tylko, nie znając możliwości programu (która jest opisana w manualu), nie wiemy czego można szukać, co można zrobić itd... W tym sensie kółko zamyka się....
Pozdrawiam.

Stefan-----
Początkujący

Wyrenderuj w WMV lub AVCHD :)
Wtedy filmy zajmują normalną wagę przy dość dobrej jakości.

nina------
Początkujący

Dzięki, ale oczywiście doszłam do tego, tzn. wiem, że ten gigantyczny rozmiar dotyczył pliku nieskompresowanego (.avi). Ale problemy są. Np. 30-minutowy film (zrobiony z kilkudziesięciu klipów) nijak nie chciał się renderować w formacie AVCHD inaczej niż po małym kawałku. Mimo że sprzęt mam od niedawna niezły (procesor czterordzeniowy, 4 Gb RAM). Narzekają na tę dziwną przypadłość użytkownicy zarówno Sony Vegas jak i SVMovie Studio. Z kolei format .wmv jest zarówno czaso- jak i pamięciożerny. Pozdrawiam :c3

Stefan-----
Początkujący

WMV jest taki , jaki wymieniłaś , lecz ja go używam i nie narzekam , dość dobrze wygląda na YT.
Jeżeli chcesz renderować w AVI , wyrenderuj w uncompressed ( wiem , zajmuje bardzo dużo miejsca ) , a potem za pomocą dowolnego programu do konwertowania dajesz na x264 :)
Wtedy plik zajmuje normalną wagę przy niesamowitej jakości , lecz jest to czasochłonny proces.
Poczytaj o tym sposobie na internecie , a jeżeli nic nie znajdziesz , odezwij się na PW , to dam namiary na pomocne źródła :)

Co do AVCHD dzisiaj też miałem problem z 2 minutowym filmikiem :)

PS. Jeżeli masz Viste , zmień na X P , bo na Viscie takie cuda z SV mnie się działy , że lepiej nie pisać XD

nina------
Początkujący

mam Windows7 i przez pewien czas myślałam, że to właśnie sprawa OS, ale ostatnia ożywiona dyskusja na forum ( http://www.sonycreativesoftware.com/for ... Replies=20) wykazała, że przy XP problemy są te same; co więcej, dotyczy to także SVPro. W każdym razie swoje 30-minutowe dzieło złożyłam w końcu z 17 (!) kawałków. :c4

profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

Witam!

Vegas ma w formacie Sony AVC specjalny profil dla YouTube. Rzeczywiście renderowanie w AVC HD jest dość czasochłonne, ale efekty na YT są znakomite.
Moim skromnym zdaniem zapis z Vegasa do WMV i wrzucanie tego na YT nie da tak dobrych efektów, bo YT będzie musiało ów materiał skonwertować, a konwersja, to strata jakości.

Wiem, bo sprawdzałem :)
Oto skromna próbka:
http://www.youtube.com/watch?v=RiPmsvG7yFY

Pozdrawiam,

Marcin

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Faktycznie, jakość filmu nawet nie wchodząc w tryb HD jest rewelacyjna (jak na youtube). Nie korzystałem z tego formatu. Dobrze wiedzieć, że jest taka możliwość. Ile średnio zajmuje materiał w tym formacie?
Konwertowanie na WMV to już strata jakości, do tego YT, efekt rzeczywiście nie jest tak dobry.
Można wiedzieć jaką kamerą nagrałeś ten materiał?

profile.country.GB.title
MKmagic
Nowicjusz

Zaczynając od końca:
Materiał w większości wany jest kamerką Sony PMW-EX1. Kilka ujęć jest też z Panasonica AG-HMC151.
Ale nie to jest najważniejsze. Pracuję na Sony Vegas już kilka lat, i po pierwsze bardzo pilnuję wszystkich detali technicznych. Formaty wejściowe, wyjściowe, sposób konwersji itp. itd.

Ten obraz, który widzisz na YT, to naprawdę kicha w porównaniu z tym, co osiągam na BD. Ale z drugiej strony przy transferze 6Mbps czego się można spodziewać przy rozdzielczości 1280:720? Odpowiadając na Twoje pytanie o "miejscu" - mniej więcej tyle, co WMV HD w profilu 720p25. Ale sposób kodowania do AVCHD jest zupełnie inny.