anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

ZBIOROWY - Targi Łódzkie 2011

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

ZBIOROWY - Targi Łódzkie 2011

Witamy z pokładu Sony na Targach Łódzkich

------------------------------
fotoamator
114 ODPOW. 114
TMiN-----
Początkujący

hmm..... "na przyjaciół możesz liczyć ;)"



no tak... mistrzowie drugiego planu pełną gębą :slight_smile:

profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

Zupełnie nie rozumiem po co się martwić WB, robiąc w RAWach i tak można sobie to ustawić wedle własnych upodobań w trakcie wywoływania. Bardziej bym się skupił na kadrowaniu niż na kolorach.

Jeśli chodzi o targi to trzeba przyznać że NIKON chyba jako jedyny postarał się o modelki z prawdziwego zdarzenia, było to widać jak pozowały a reszta raczej marnie marnie.

Zawiodłem się na SONY bo jak na największe stoisko to kiepsko. Same telewizory :P W zeszłym roku o niebo lepiej się postarali.

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Style, z całym szacunkiem, ale targi foto to nie sesja fotograficzna.
Jak chcesz robić zdjęcia modelkom nie problem się z nimi umówić.

Ja jestem zadowolony, że nie było tak jak poprzednio. Przynajmniej było miejsce dla zwiedzających, a nie tylko chmary osób pstrykających bez opamiętania "bo są laski"! Uniknęliśmy przepychanek, zatorów na stoisku i gorąca (choć było i tak ciepło). Osoby zatrudnione do prezentacji sprzętu tak naprawdę musiały zajmować się pilnowaniem, żeby nikt nie przewrócił statywu, nie rozłączył kabli itp...

Mnie nie kręci fotografowanie w tłumie dziewczyny, która tak naprawdę nawet przez 5 sekund nie jest w stanie spokojnie popatrzeć w 1 stronę, a nie mówię już o skierowaniu wzroku tam gdzie ja bym chciał. W dodatku niefajnie jest kiedy ktoś napiera z tyłu lub włazi Ci w kadr. A nie daj boże kawę wylewa :(

profile.country.pl_PL.title
levisss
Nowicjusz

Witam jest to mój pierwszy post. Poszedłem na targi i kompletnie osłupiałem jak zobaczyłem stoisko Sony. W porównaniu do innych firm to niebo a ziemia. Dorzucam kilka fotek odemnie.

profile.country.PL.title
piotruso
Znawca

Style napisał(a):


Jeśli chodzi o targi to trzeba przyznać że NIKON chyba jako jedyny postarał się o modelki z prawdziwego zdarzenia, było to widać jak pozowały a reszta raczej marnie marnie.

Zawiodłem się na SONY bo jak na największe stoisko to kiepsko. Same telewizory :P W zeszłym roku o niebo lepiej się postarali.



Co do modelek to nie widziałem modelek Nikona w akcji (w trakcie pozowania) więc się nie wypowiem, natomiast modelki z prawdziwego zdarzenia były i na innych stoiskach (przynajmniej dwie z nich znam i miałem sposobność fotografować je w innych sytuacjach również).
Co do Sony to zgodzę się z Lajamem - było przestronnie, mimo dość dużej liczby gości na stoisku było sporo miejsca, można było się zatrzymać bez osoby stojącej (czy też leżącej) na plecach. A że królowały telewizory? Firmy oferujące w swoich produktach technologię 3D postawiły na nią, postanowiły ją zaprezentować i zapromować. To nie targi sprzętu foto ale Film Video Foto, wszystko co się wiąże z obrazowaniem było na tych targach prezentowane. Sony, jako jedna z niewielu firm ma udziały w każdej z dziedzin obrazowania: i w rejestracji obrazów (ruchomych i nieruchomych, 2D i 3D), i w postprocesie (oprogramowanie, również komputery - no tu może trochę nie bardzo bo laptop nie bardzo się do tego nadaje choć w końcu mobilne studia TV oparte są na laptopach), i w wyświetlaniu (telewizory, monitory i odtwarzacze). I każdy dział obrazowania w Sony miał swoje stanowisko. Był dział lustrzanek, dział kompaktów, dział NEX-ów, dział kamer (chyba nawet wyodrębnione zostały kamery z wymienną optyką), nawet Foto Klub miał swoje małe stanowisko. Wszystkie sprzęty były dostępne dla zwiedzających, do każdego można było się przymierzyć, zobaczyć jego działanie w praktyce, osobiście spróbować.
A tak na koniec to wiesz jak trzy lata temu się postarali (tylko wtedy inne czasy były)? Nawet coś specjalnie dla Lajama było, choć nie wiem czy dobre bo nie próbowałem (nie znam się na tym oryginalnym japońskim daniu) :) .

profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

Oj miejsce rzeczywiście było tylko troszeczkę się czuło jak w MM a nie na stoisku targowym.
Wydaje mi się że SONY nastawiło się na przyciągnięcie raczej mało wymagających klientów lubiących gadżety.

A pstrykanie lasek Lajam ma swoje zalety marketingowe. Zdjęcia ze stoisk z logo producenta śmigają po necie i dają darmową reklamę jeszcze wiele tygodni po targach a stoisko jak dział z marketu nie będzie zapamiętane.

Chciałem sobie przetestować jedno szkło to się dowiedziałem że tylko można popatrzeć na nie jak stoi w gablotce a w tamtym roku nie było z tym problemów.

Nikon nie prezentował nie wiadomo ilu rzeczy ale przyciągną ludzi do swojego stoiska i chyba właśnie o to chodzi.

Na takie targi nie przychodzą ludzie kupujący w markecie kompakta.

er_er_er
Początkujący

Style napisał(a):


Na takie targi nie przychodzą ludzie kupujący w markecie kompakta.


Tu sie z Tobą nie zgodze... Na takie targi coraz częściej przychodzą ludzie którzy dołożyli troche kasy i kupili lustrzanke a nie mają często pojęcia o przysłonie czy migawce. w ciągu kilku ostatnich lat dostępność cenowa rośnie coraz wiecej laików stać na lustrzanke i coraz częściej to oni przychodzą na targi. nie mówie że w wiekszości, ale stanowią dużą grupę ludzi zwiedzających. a wszystkie parametry aparatow czy obiektywów po co im to.... tryb AUTO i pstrykamy...

ArturGniezno
Początkujący

Witam

levisss
na 2 pierwszych zdjeciach niezle udało ci sie uszczelić ewe wojtasiuk jest to fotomodelka która ma własną agencje modelek. Znana z teledysku Grupy operacyjnej - wampir Kalwi&remi girls

pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
Style-----
Nowicjusz

Tak na prawdę to targi nie powinny oferować tego samego co mogę mieć w sklepie. Na targach liczę na to że podepnę sobie do body obiektyw lub aparat nad którego zakupem się zastanawiam i będę mógł go przetestować na odpowiednio przygotowanym stanowisku z modelką i oświetleniem. A nie patrzenie na gablotki !

er_er_er
Początkujący

Style napisał(a):

Tak na prawdę to targi nie powinny oferować tego samego co mogę mieć w sklepie. Na targach liczę na to że podepnę sobie do body obiektyw lub aparat nad którego zakupem się zastanawiam i będę mógł go przetestować na odpowiednio przygotowanym stanowisku z modelką i oświetleniem. A nie patrzenie na gablotki !


a tu juz sie z Tobą zgodze. Niestety nie te czasy. teraz wystawcy boją sie dać do ręki bo nie mają pewności czy to nie fotoziutek