anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Zachód słońca

Karol777
Początkujący

Zachód słońca

Jako, że słoneczko ładnie dzisiaj zachodziło to postanowiłem uchwycić ten moment i o to co mi wyszło. Sony Alpha 300, Sigma 70-300, 1/1600 F9 ISO100. Ogniskowa 300mm. To ciemne na dole to oczywiście chmury. Czy nie jest zbyt ciemne? Z tą chmurą na dole to wygląda jakby część zdjęcia była oberwana :D Co o tym myślicie?

9 ODPOW. 9
profile.country.en_GB.title
gnembon
Początkujący

myślę, że nie ten dział. Poza tym nie wiem jak to zrobiłeś, że przy 1/1600 jest rozmazane (lub nieostre - a to sie da zrobić)

Znajomy-----
Początkujący

Zdjęcie ładne, ale rozmazane i nie w tym dziale... Chyba coś z ostrością źle ustaiłeś, albo na ostrym kacu byłeś, takim poświętnym i ładnie rączki się trząsły ;)

Karol777
Początkujący

Ja to zdjęcie robiłem na statywie...i to z samozyzwalaczem. Poza tym gdzie jest nieostre bo ja tego nie widze? Chodzi o krawędzie chmury? Przecież takie są chmury chyba, poszarpane:D

wratislavian
Początkujący

mnie zadziwia raczej fakt ze zdolales znalezc miejsce w polsce gdzie widac zachod slonca zimą. ja mam zawsze chmury...

dooq-----
Początkujący

Moim zdaniem zmiana ekspozycji o 2-3 stopnie (f16, f22) i czas (250 góra 500) - szczególnie gdy robiłeś ze statywu, a obiekt jest raczej w bezruchu
Wyszła by większ głębia ostrości i było by O.K.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

E, czepiacie się. Mnie się podoba. Ładne kolory, takie... malarskie.
Tylko muszę pamiętać, że to chmury - bo mam wrażenie, że to z pędzącego samochodu robione, a chmury to krzaki. Może by tak ciutkę je rozjaśnić? Nie wiem czy to nie zepsuje całości?

------------------------------
fotoamator
Karol777
Początkujący

Tadeusz napisał(a):

E, czepiacie się. Mnie się podoba. Ładne kolory, takie... malarskie.
Tylko muszę pamiętać, że to chmury - bo mam wrażenie, że to z pędzącego samochodu robione, a chmury to krzaki. Może by tak ciutkę je rozjaśnić? Nie wiem czy to nie zepsuje całości?



Zrobiłem kilka zdjęć. Tutaj jest takie jaśniejsze trochę :) Co o tym sądzisz? Wiem, że nie są to zdjęcia idealne, ale zaznaczam, że fotografią zajmuję się od paru dni więc jeszcze duuuużo nauki przedemną ;) No i to są zdjęcia przycięte i tracą znacznie na jakości zauważyłem. Zrobiłem dzisiaj zdjęcie kropelek wody i chciałem teraz dodać, ale po przycięciu to jakoś bardzo się pogorszyła :( A oryginał nie przejdzie bo ma 1.78 MB.

profile.country.PL.title
Tadeusz.O
Doradca

Nie, to pierwsz zdecydowanie lepsze. Nie pisałem, żeby wszystko rozjaśniać, tylko troszkę - chmurkę (żeby widać było, że to chmurka), ale może teraz ja się czepiam? Hmm.

------------------------------
fotoamator
profile.country.pl_PL.title
mitech
Poszukiwacz

Karol777 napisał(a):

Zrobiłem dzisiaj zdjęcie kropelek wody i chciałem teraz dodać, ale po przycięciu to jakoś bardzo się pogorszyła :( A oryginał nie przejdzie bo ma 1.78 MB.


Zmniejszasz nie przycinasz do 800pikseli na dłuższym boku.Trochę wyostrzasz i kompresję ustawiasz gdzieś na 80% i pozamiatane.Zdjęcie lekko przycinasz jak trzeba się pozbyć jakiegoś babola co Ci w kadr wlazł lub jak chcesz coś trochę lepiej wyeksponować.Pamiętać przy tym trzeba ,że nadmierne przycinanie jakość pogarsza :smileymrgreen: