anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

RealDanger - O wszystkim i o niczym jednoczesnie

profile.country.pl_PL.title
RealDanger
Początkujący

RealDanger - O wszystkim i o niczym jednoczesnie

Co tu dużo mówić - jetem totalnym amatorem który robi to co lubi i czasem coś mu z tego wyjdzie ;)
W zasadzie to fotografuję co się da. Nie mam z góry ustalonego stylu fotografowania ale mimo wszystko proszę o (konstruktywną) krytykę.
Ok, to zaczynam od ostatnich wypadów do lasu ;)
Zdjęcia makro robię połączeniem a200, mieszka i jupitera. No. czasem użyję tessara ale on z racji krótkiej (jak na makro) ogniskowej jest dość rzadko używany.

4 ODPOW. 4
profile.country.pl_PL.title
c.d.n.
Poszukiwacz

O wszystkim i o niczym - całkiem nieźle, choć bez szału.
Pokażesz jakieś o czymś?

Najbardziej polubiłem 2, choć i koń przytrzymał uwagę.

profile.country.PL.title
krzys1977
Poszukiwacz

Witam. :c37
Jak mam być szczery to żadne zdjęcie nie przykuło mojej uwagi. :(

Przy zdjęciu numer 3 tam gdzie masz Mieszek + jupiter dałbym ISO 400 zdjęcie jest nie ostre i przymknął przysłonę bo nie wiem z jaką ty to zdjęcie robiłeś. Starałbym się kadrować w pionie.
Numer 4 tak samo kadr w pionie żeby cały konik był na zdjęciu ogólny bałagan w kadrze. Ja wiem że te koniki są w trawie. ;)
I jeśli korzystasz z Mieszka to dobrze by było doświetlać, czym większa odległość obiektywu od aparatu tym obiektyw ciemniejszy, a przy zdjęciach owadów trzeba jeszcze sporo przymknąć przysłonę. ;)

Czekam na więcej.

A 700 & VG-C70AM | SONY 100/2.8 macro | TAMRON 17-50/2.8 | SIGMA 70-200/2.8 EX APO DG II HSM | SONY HVL-F58AM | SONY HVL-F42AM | Velbon Sherpa 600
profile.country.pl_PL.title
RealDanger
Początkujący

Dzięki za opinie! Raczej w najbliższym czasie niczego nowego nie pokażę bo lapek zaliczył awarię hdd i wszystkie zdjęcie poszły na śmietnik :(
Co do fotek.
Jeśli chodzi o 3 to masz rację mogłem przymknąć przysłonę.
Ale oświetlenie było zrobione lampą + kawałem rozpraszającego tworzywa. Ekspozycja automatyczna. Od kiedy mam dandeliona strasznie się rozleniwiłem pod tym względem ;)

profile.country.pl_PL.title
jmw.w-----
Nowicjusz

Cześć ;-)
1 - domyślam się, że Twoim zamiarem było uchwycenie fajnego światła?;) jednak efekt końcowy chyba nie wyszedł za dobrze. imo za dużo się dzieje w kadrze: pełno zbędny gałęzi i chyba za dużo ciemnego dołu. może gdyby to zdjęcie troszkę przyciąć?
2 - pomysł fajny, światło też w miarę no i GO okej. tylko ja pokombinowałabym trochę z ujęciem - może jest zbyt centralnie, no i te dechy rozpraszają wzrok.
3 - ładne ujęcie, ale chyba zgubiłeś ostrość.
4 - trochę tak od du... strony :c20
5 - trochę ciemno, ale mi się podoba!

tyle ode mnie. ja też jestem totalną amatorką, ale myślę, że każdy komentarz się przydaje ;-)
pozdrawiam serdecznie!