anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moj Apel - Galerie według kategorii sprzętu alpha 100 - 900

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Moj Apel - Galerie według kategorii sprzętu alpha 100 - 900

Dlaczego do tego nawiązuje? Jeżeli chcemy dzielić sie doświadczeniami z naszych fotograficznych dokonań, to punktem wyjscia jest to jakie kto ma mozliwości - wynikajace z funkcji aparatu. Skoro warunki wyjściowe do zrobienia zdjecia sa rózne to i efek zalezny jest od tego jakie mozliwosci posiada nasz sprzęt. Co z tego że ktos podpowie co mozna zrobic mając Alphe 900 jesli porada / recenzja trafi do kogoś kto ma alphe 100 ? Namawiam tez do dawania bardzo konkretnych wskazówek - na poziomie wykonania zdjecia, ustawień aparatu (co pozwala nauczyć sie i poznać mozliwosci wlasnego sprzetu) . Uwazma ze opinie bardzo ogólne np. zły balans bieli ... albo w rodzaju zły kadr - jeszcze niczego nie wnoszą. Podzielmy sie tym jak konkretnie my wykonalibysmy to zdjecie, na co zwrócili uwagę ale przede wszystkim jak ustawilibysmy parametry aparatu ? Co Wy na to?

60 ODPOW. 60
profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Andi napisał(a):

RobakG napisał(a):

a ja od urodzenia prawie focę canonem i nie widzę jakoś różnicy miedzy innymi lustrzankami!od zawsze zasada działania lustrzanki jest ta sama czy analogowej czy cyfrowej wiec po co to dzielić-tu ważna jest optyka ,a wiele firm robi te same obiektywy do różnych aparatów!
tak jak już tu pisali efekt końcowy zależy od fotografującego!!!


Az nie chce mi sie gadac ... to najwieksza bzdura jaką słyszałem ...ze aparaty niewiele sie różnia a istotna jest optyka ... w takim razie dlaczego tyle nowych aparatów wychodzi na rynek ... a firmy sie przescigają .... to tak jak porównac samochód sprzed 20 lat z obecnym albo komputer ... nawet nie chce mi sie gadac ... wielka mi filozofia ,,,ze zalezy od fotografa ...wiekie odkrycie ...a fotograf mowi czary mary i jest zdjecie ...nic wiecej nie robi ...coz za logika jestem pod wrazeniem ...kolejne forum czy sony czy nikon czy canon - bez roznicy ... faktycznie bez --- nawet uwazam że mozna na sony nakleic se inna nalepke np canona ... jutro idę kupic se taką ... szkoda gadac Nie sadzilem że to takie trudne - powiazać ustawienia aparatu z zdjeciem które sie prezentuje - podajac szczegóły wykonania ... dramat teraz jeszcze pojawia sie wątek szkieł na dodatek ... chociaz o czym innym mowa ... tragedia ...


Kolejny "ekspert" - na forum sony z innym aparatem ...jedna reguła jest tutaj prawdziwa i niezmienna...heheheh najwięcej do powiedzenia maja Ci co nie maja aparatu - wiec nie moga sie wypowiedziec o funkcjach aparatu ... zaczne czytac znajomym te bzdury i absurdy - bedziemy sie smiac przy piwie

RobakG
Początkujący

A co masz innego w aparacie sony czego nie ma canon,lepszą migawkę ,matryce ?To są tylko bezduszne puszki wypełnione elektroniką!!!!Kiedyś zenit to był szczyt marzeń ,ale czy robił gorsze zdjęcia niż praktica,minolta....?

RobakG
Początkujący

A to że robię fotki canonem nie ma dla mnie znaczenia!Ja przeglądam wszystkie fora o fotografii nie interesuje mnie sprzęt a technika i porady wykonania ładnych fotek!

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

florius napisał(a):

Sigma 50-500 moje marzenie swego czasu :)
Ale fotka zrobiona Canonem a nie Sony więc jesteś amatorem i się nie znasz na robieniu zdjęć :D :D
Andi nie rób chlewu, bo chamstwem w stosunku do innych forumowiczów na pewno nic nie zdziałasz a Twoje wypowiedzi świadczą o Twoim poziomie, a nie innych.
To co wymyśliłeś nie ma racji bytu bo każde zdjęcie musiałoby mieć chyba ze stronę opisu i pewnie kilka przykładowych fotek, żeby zobrazować warunki w jakich zostało zrobione.
I wciąż pozostaje kwestia obróbki...
Samo nasycenie kolorów przy źle skalibrowanym monitorze zabije starania autora i aparat nie ma tu NIC wspólnego z efektem końcowym.
Zresztą temat cały nie ma sensu moim zdaniem.
Chcesz komentować, komentuj to co widzisz najlepiej jak potrafisz i można sobie wtedy prowadzić dyskusję o zdjęciu dowiadując się od autora o jego pomyśle i wizji mając możliwość ustosunkowania się i poparcia jej bądź nie :)
Tadeusz pozdrawiam i za takową właśnie wymianę poglądów ponownie dziękuję :)


To niepojete ...gubi Wam sie kontekst ... wiec próbujecie ripostowac, Chlew to tutaj juz jest - jeśli przez chlew rozumiemy balagan. Nie istotne jest dla mnie kto czym fotografuje / ale chyba moge oczekiwać na forum sony ludzi którzy podobnie jak ja (czy dobrze, czy źle - nie wiem) wybrali te firme i okreslony aparat ...czy w tym cos dziwnego Kto Was uczy logicznego rozumowania ? Coś zlego w tym ze szukam ludzi o podobnym / takim samym sprzecie po to by wymienic sie doswiadczeniami ? Ale ok ...zaczynam kumac o co tu chodzi - poprawcie mnie jesli sie myle: wielu ludzi obecnych tutaj nic nie moze powiedziec o fukcjach wykorzystanych przy zdjeciu oraz o ustawieniach - bo albo dzila poprzez program automatyczny Auto i inne albo po prostu robi 300 zdjec przypadkowych i wybiera jedno udane - nawet nie jest wstanie powiedzieć jakim cudem mu sie udalo - to co dopiero wymieniac ustawienia parametrów ... no a juz mega trudne - jest focic canonem i wyjsnic to zdjecie ...heheheh jak bylo robione w oparciu o funkcje sony... rozumiem ze macie klopot ... ja nie robie chlewu ja tylko prowokuje / nie przecze prowokuje - bo te opinie i te porady jaki tu piszecie to smiech ... pierdu pierdu ... "znam sie na tym" ... 1 na 300 hehehe jak w lotto

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

RobakG napisał(a):

A to że robię fotki canonem nie ma dla mnie znaczenia!Ja przeglądam wszystkie fora o fotografii nie interesuje mnie sprzęt a technika i porady wykonania ładnych fotek!


Hej Chłopaki i Dziewczyny od SONY ...!!!! słyszycie - To prawdziwy sukces marketingowy ...facet foci od 20 lat Canonem ...ale cos mu nie daje spokoju i przychodzi tutaj ...dobre To jak miec zone od 20 lat i szukac satysfakcji gdzies indziej ... no wypusćcie jeszcze jedna lustrzanke - i gosć jest ...jej ... ma co prawda canona ale jakis niespokojny chodzi ... kOLEGO POCZYTAJ FORUM / NIE WYWYZSZAM ŻADNYCH INNYCH MODELI ANIE NIE UMNIEJSZAM ...ale na forum sony chce gadac z kims kto ma taki aparat jak ja i wymienimy sie uzyciem funkcji i foto ... nie interesuje mnie mądrzenie sie innych ... po prostu nie i tyle / zreszta nawet gdyby - inny aparat ...fajna fota ...super ... tylko problem z tym ze to nie aparat robi zdjecie ale fotofgraf ... a ja myslalem że aparaty chodza po ulicach i focą ... rany to jednak nie to fotografowie chodzą i w tyłku maja obiektyw wypinaja sie i jest ..."camera obscura" dobre

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

RobakG napisał(a):

a ja od urodzenia prawie focę canonem i nie widzę jakoś różnicy miedzy innymi lustrzankami!od zawsze zasada działania lustrzanki jest ta sama czy analogowej czy cyfrowej wiec po co to dzielić-tu ważna jest optyka ,a wiele firm robi te same obiektywy do różnych aparatów!
tak jak już tu pisali efekt końcowy zależy od fotografującego!!!


Tak przy okazji - niezła fota / jak zrobiles ? mozesz cos wiecej napisac o tym zdjeciu ? A

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

RobakG napisał(a):

A to że robię fotki canonem nie ma dla mnie znaczenia!Ja przeglądam wszystkie fora o fotografii nie interesuje mnie sprzęt a technika i porady wykonania ładnych fotek!


Technika i porady BINGO ...jak poczytasz uwaznie - o niczym innym nie pisze i nie proponuje / tylko poczytaj te ich porady ? sami nie wiedza jak im to zdjecie wyszlo albo daje rady że kadr poruszony heheheh ... a co to jest poruszony kadr ? bo nie wiem ze co , ze sie rusza ? czy ze sie wzruszył?

RobakG
Początkujący

Ciekawe czym się różnią ustawienia manualne w canonie ,sony i innych aparatach cyfrowych???
Moja fotka robiona jest na ustawieniach manualnych sprawdź Exif tam jest wszystko napisane!
Szkoda pisać-temat zamknięty!

profile.country.PL.title
Lajam.
Expert

Mam wielką prośbę do wszystkich...nie podejmujcie dalszej dyskusji z Andim. Nie odpowiadajcie na jego prowokacje. Po prostu omijajcie ten wątek.

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Lajam napisał(a):

Mam wielką prośbę do wszystkich...nie podejmujcie dalszej dyskusji z Andim. Nie odpowiadajcie na jego prowokacje. Po prostu omijajcie ten wątek.


A dlaczego buntujesz innych przeciwko mnie ? Nie chcesz pisac ze mna twoje prawo ... czy widziales zebym chociaz raz namawial tutaj kogos przeciw Tobie ....dyskusja moze byc trudna i mozesz jej nie podejmowac ...mozesz tez nie czytac moich postów ...ale co to za akt zemsty ? Przychodzisz tu z wlasnej woli nikt Cie nie zmusza ... nie uwazasz ze robisz duzo gorsza rzecz niz moja prowokacja - buntujac innych ... Coz za slabsc charakteru