anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Moj Apel - Galerie według kategorii sprzętu alpha 100 - 900

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Moj Apel - Galerie według kategorii sprzętu alpha 100 - 900

Dlaczego do tego nawiązuje? Jeżeli chcemy dzielić sie doświadczeniami z naszych fotograficznych dokonań, to punktem wyjscia jest to jakie kto ma mozliwości - wynikajace z funkcji aparatu. Skoro warunki wyjściowe do zrobienia zdjecia sa rózne to i efek zalezny jest od tego jakie mozliwosci posiada nasz sprzęt. Co z tego że ktos podpowie co mozna zrobic mając Alphe 900 jesli porada / recenzja trafi do kogoś kto ma alphe 100 ? Namawiam tez do dawania bardzo konkretnych wskazówek - na poziomie wykonania zdjecia, ustawień aparatu (co pozwala nauczyć sie i poznać mozliwosci wlasnego sprzetu) . Uwazma ze opinie bardzo ogólne np. zły balans bieli ... albo w rodzaju zły kadr - jeszcze niczego nie wnoszą. Podzielmy sie tym jak konkretnie my wykonalibysmy to zdjecie, na co zwrócili uwagę ale przede wszystkim jak ustawilibysmy parametry aparatu ? Co Wy na to?

60 ODPOW. 60
profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Zrozum jedną rzecz że jest to forum które w 95% składa się z ludzi zaczynających jakąkolwiek przygodę z fotografią i takie wypowiedzi będą jeszcze dłuuuuugo się pojawiały pod zdjęciami. Poza tym każdy z nas ma inną wrażliwość i inaczej postrzega świat. Jednemu się podoba Doda drugiemu Andrzejewicz i tego nie zmienisz(może zły przykład bo obie są do bani). Wydaje mi się że za bardzo cieszysz się z posiadania A700 i cała reszta Cię nie obchodzi. Nie tędy droga . Poza tym nie bardzo rozumiem mówisz że fotografujesz od wielu lat a zadajesz pytania z poradnika dla początkujących. Chcesz kopalni wiedzy proszę tylko jak tam zaczniesz zadawać takie pytania to Cię wyśmieją http://klubkm.pl/forum/

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

Zrozum jedną rzecz że jest to forum które w 95% składa się z ludzi zaczynających jakąkolwiek przygodę z fotografią i takie wypowiedzi będą jeszcze dłuuuuugo się pojawiały pod zdjęciami. Poza tym każdy z nas ma inną wrażliwość i inaczej postrzega świat. Jednemu się podoba Doda drugiemu Andrzejewicz i tego nie zmienisz(może zły przykład bo obie są do bani). Wydaje mi się że za bardzo cieszysz się z posiadania A700 i cała reszta Cię nie obchodzi. Nie tędy droga . Poza tym nie bardzo rozumiem mówisz że fotografujesz od wielu lat a zadajesz pytania z poradnika dla początkujących. Chcesz kopalni wiedzy proszę tylko jak tam zaczniesz zadawać takie pytania to Cię wyśmieją http://klubkm.pl/forum/" target="_blank



Kolego - odpuśc bo czytasz bez zrozumienia. Po pierwsze nie o mnie chodzi tylko o sens instnienia forum, po drugie raz podajesz argumenty ze masz wiedze i ze uwagi na poziomie ABC fotografii Cie nie interesuja a teraz z kolei mowisz ze wiekszośc tu zaczyna - przygode z FOTO ...no to skoro zaczyna to cenne beda dla nich sensowne informacje no i nie zrozumialeś że nie o mnie chodzi tylko o wszystkich uzytkowników - takze tych na których sie powołujesz. Chcesz miec ostatnie zdanie to miej ... ale brakuje mi rzeczowej argumentacji, do tego odsyłasz mnie na inne fora - no wlasnie skoro takie fira juz sa to po co robic kolejne takie samo pod egidą Sony ... bardziej ludziom sie przyda informacja jak moga zrobic fajną fote swoim aparatem. Zaczynam miec podejrzenie że najglosniej krzycza tu Ci co nie maja aparatu SONY - wiec nie wiedza o czym mowa i nie widza sensu odwolywania sie do sprzetu ...no bo niby jak ...skro nie wiedzą o czym pisac ... Amen Koncze te dyskusje - dziekuje za komentarze od Ciebie ...czekam na glosy innych ktorzy czytając wyrobia sobie zdanie. Pozdrawiam

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

Chyba faktycznie czas to zakończyć bo ty szukasz ekspertów a jak na razie te forum takowego nie zatrudnia bo ekspertami jesteśmy my wszyscy. I nadal twierdzisz że Twój aparat jest całkowicie inny niż cała reszta. Mam dwie A900 jedną A700 i babcie setunie i nie widzę w nich znaczących różnic oprócz tych które podałem wcześniej.

profile.country.PL.title
SZFENDAK
Poszukiwacz

A tak już zupełnie na koniec to proponuję rejestrację na tamtym forum do którego linka podałem, założenie swego albumu i wstawianie fotek. Na pewno będziesz miał sporo wpisów co i jak masz zrobić, zwłaszcza że około 15-20% to użytkownicy modelu A700.

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

SZFENDAK napisał(a):

A tak już zupełnie na koniec to proponuję rejestrację na tamtym forum do którego linka podałem, założenie swego albumu i wstawianie fotek. Na pewno będziesz miał sporo wpisów co i jak masz zrobić, zwłaszcza że około 15-20% to użytkownicy modelu A700.


dziekuje, skorzystam z porady ... i ciesze sie , ze pomimo ostrej wymiany zdań - jestes tez przychylny mojej osobie/ pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
karolca
Nowicjusz

A ja napiszę nieco inaczej.
Miałam hybrydę i jestem gotowa pokazać swoje zdjęcia nią wykonane BO:
- dostanę opinie innych - cz dobry kadr, naświetlenie itp. takie nieco "techniczne" sprawy.
I nie interesuje mnie to, jakim aparatem kto pstryka.
Tak, każdy ma nieco inne "oko" i wizję pewnego obrazu. Uczymy się na błędach. Nikt jednak nikomu nie poda "zrób to zdjęcie z taką przysłoną, takim czasem naświetlenia, ustaw to tak i tak..." Bezsensu! Cyfrówki dają możliwość zabawy i to przez nią się uczymy. Jak na sto zdjęć jedno jest fajne i dobrze wykonane to super! Trzeba się z tego cieszyć.

Hybrydę znałam na wylot i z zamkniętymi oczami mogłam robić zdjęcia. Ale zmiana sprzętu, inny obiektyw, nieco inne możliwości. Trzeba się "oswoić" ale... nic co ludzkie nie jest mi obce.

Krytyka jest dobra. Fakt, jednemu coś się spodoba, drugiemu już nie. Ale w fotografii też trzeba myśleć a nie bezmyślnie pstrykać zdjęcia.

Podział na podfora jest kiepski. Jako posiadaczce A300 miałabym gdzieś zdjęcia A700 czy A200 albo Canona lub jakiejś hybrydy. Jeśli ktoś jest zainteresowany, sam spyta. Albo sam powie na początku.

Pozdrawiam.

A jak chcesz chwalić się fotkami, możesz zamieszczać je w wielu serwisach pozwalających chwalić się swoimi umiejętnościami (np. galeria.interia.pl)

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

karolca napisał(a):

A ja napiszę nieco inaczej.
Miałam hybrydę i jestem gotowa pokazać swoje zdjęcia nią wykonane BO:
- dostanę opinie innych - cz dobry kadr, naświetlenie itp. takie nieco "techniczne" sprawy.
I nie interesuje mnie to, jakim aparatem kto pstryka.
Tak, każdy ma nieco inne "oko" i wizję pewnego obrazu. Uczymy się na błędach. Nikt jednak nikomu nie poda "zrób to zdjęcie z taką przysłoną, takim czasem naświetlenia, ustaw to tak i tak..." Bezsensu! Cyfrówki dają możliwość zabawy i to przez nią się uczymy. Jak na sto zdjęć jedno jest fajne i dobrze wykonane to super! Trzeba się z tego cieszyć.

Hybrydę znałam na wylot i z zamkniętymi oczami mogłam robić zdjęcia. Ale zmiana sprzętu, inny obiektyw, nieco inne możliwości. Trzeba się "oswoić" ale... nic co ludzkie nie jest mi obce.

Krytyka jest dobra. Fakt, jednemu coś się spodoba, drugiemu już nie. Ale w fotografii też trzeba myśleć a nie bezmyślnie pstrykać zdjęcia.

Podział na podfora jest kiepski. Jako posiadaczce A300 miałabym gdzieś zdjęcia A700 czy A200 albo Canona lub jakiejś hybrydy. Jeśli ktoś jest zainteresowany, sam spyta. Albo sam powie na początku.

Pozdrawiam.

A jak chcesz chwalić się fotkami, możesz zamieszczać je w wielu serwisach pozwalających chwalić się swoimi umiejętnościami (np. galeria.interia.pl)




Dla mnie wniosek jest jeden , po prostu nie masz aparatu SONY. Nie pisze tego ze snobizmu ale jest tyle for fotograficznych , ze chyba wystarczy dal kazdego. To jednak jest forum sony - wiec mozna chyba pokusic sie o to by dzialalo zgodnie ze swoim pzeznaczeniem. Znowu najglosniej krzyczy ktos kto po prostu nie uzywa aparatu firmy ...dla uzytkowników którego istnieje ten portal / to forum .... To co mowisz pokazuje tez niezrozumienie ... ustawien parametrów i pomiarów w aparacie jest tyle i tak duzo funkcji ...ze gadanie o pierdolach jest strata czasu jesli ktos foci poprzez funkcje "AUTO" to co moze powiedziec o swoich ustawieniach aparatu .... TO PORAZKA ,,, najwiecej mowi Ci co nie uzywaja Alphy !!!!! Czemu nie wystarcza Wam inne fora ...po co kolejne takie samo ????

profile.country.pl_PL.title
Andi-----
Początkujący

Andi napisał(a):

karolca napisał(a):

A ja napiszę nieco inaczej.
Miałam hybrydę i jestem gotowa pokazać swoje zdjęcia nią wykonane BO:
- dostanę opinie innych - cz dobry kadr, naświetlenie itp. takie nieco "techniczne" sprawy.
I nie interesuje mnie to, jakim aparatem kto pstryka.
Tak, każdy ma nieco inne "oko" i wizję pewnego obrazu. Uczymy się na błędach. Nikt jednak nikomu nie poda "zrób to zdjęcie z taką przysłoną, takim czasem naświetlenia, ustaw to tak i tak..." Bezsensu! Cyfrówki dają możliwość zabawy i to przez nią się uczymy. Jak na sto zdjęć jedno jest fajne i dobrze wykonane to super! Trzeba się z tego cieszyć.

Hybrydę znałam na wylot i z zamkniętymi oczami mogłam robić zdjęcia. Ale zmiana sprzętu, inny obiektyw, nieco inne możliwości. Trzeba się "oswoić" ale... nic co ludzkie nie jest mi obce.

Krytyka jest dobra. Fakt, jednemu coś się spodoba, drugiemu już nie. Ale w fotografii też trzeba myśleć a nie bezmyślnie pstrykać zdjęcia.

Podział na podfora jest kiepski. Jako posiadaczce A300 miałabym gdzieś zdjęcia A700 czy A200 albo Canona lub jakiejś hybrydy. Jeśli ktoś jest zainteresowany, sam spyta. Albo sam powie na początku.

Pozdrawiam.

A jak chcesz chwalić się fotkami, możesz zamieszczać je w wielu serwisach pozwalających chwalić się swoimi umiejętnościami (np. galeria.interia.pl)




Dla mnie wniosek jest jeden , po prostu nie masz aparatu SONY. Nie pisze tego ze snobizmu ale jest tyle for fotograficznych , ze chyba wystarczy dal kazdego. To jednak jest forum sony - wiec mozna chyba pokusic sie o to by dzialalo zgodnie ze swoim pzeznaczeniem. Znowu najglosniej krzyczy ktos kto po prostu nie uzywa aparatu firmy ...dla uzytkowników którego istnieje ten portal / to forum .... To co mowisz pokazuje tez niezrozumienie ... ustawien parametrów i pomiarów w aparacie jest tyle i tak duzo funkcji ...ze gadanie o jest strata czasu jesli ktos foci poprzez funkcje "AUTO" to co moze powiedziec o swoich ustawieniach aparatu .... TO PORAZKA ,,, najwiecej mowi Ci co nie uzywaja Alphy !!!!! Czemu nie wystarcza Wam inne fora ...po co kolejne takie samo ????




I jeszcze jedno , jesli moja efektywność zdje - jako amatora miala by byc jak 1:100 czyli jedno zdjecie dobre na 100 - to bylbym powaznie zmartwiony . Migawki cyfrówek obliczone sa na 100 000 zdjec / potem nie wiadomo jak aparat dziala , moze trzeba kupowac nowy sprzet ...wiec sorry ... szkoda mi robic tyle błedów. Jak zwykle argumenty sa nielogiczne i slabe ... nie mowimy tu o kompozycji zdjecia i o kadrowaniu bo to banal ... po co powtarzac takie same gadki ktore pisza w kazdej ksiązce ...TO JEST FORUM SONY ... funkcji w aparatach jest tyle oraz zastosowań jest tak wiele, że uwagi bylyby cenne ... a oprócz tej wydumanej "artystycznej duszy" - o ktorej piszesz - fotografi to także technika i fizyka ...chcesz miec konkretny efekt zastosuj okreslony parametr ... jak poczytam jeszcze kilka komentarzy podobnych - to nabiore przekonania że po pierwsze- 1, nie ma tu ludzi ze sprzetem sony ( uklon w strone moderatora 0 jak zwykle polski balagan 2. mam do czynienia z ludzmi którzy sa jeszcze w fazie przed byciem amatorem ... mam w domu nieyzywnaego Zenita - chetnie komus takiemu sprezentuje ... skoro uczy sie chodzić ...

Alf300
Początkujący

mam do czynienia z ludzmi którzy sa jeszcze w fazie przed byciem amatorem ... mam w domu nieyzywnaego Zenita - chetnie komus takiemu sprezentuje ... skoro uczy sie chodzić ...



Oj To ja :smileyredface: proszę o tego Zenita koszty wysyłki pokrywam oczywiście .

Andi ale o jakich funkcjach aparatu piszesz ? Bo przecież Lustrzanka niema tam za wiele wodotrysków i czy to Będzie A100 czy A700 czy Nikon czy inne.. To funkcje są zbliżone I osoba która będzie robić foto Nikonem podpowie tak samo. A wydaje mi się że nawet jak by brać kryterium rozdzielczości matrycy to przy tych fotkach które pokazujemy pomniejszając je chyba nie było by znaczenia wielkiego (mogę się mylić)

florius
Początkujący

Co do sprzętu zdanie swoje podtrzymuję :)
Jeśli natomiast o komentarze chodzi, to jak sam zauważyłeś jest to ( jak narazie )forum raczej amatorskie, z mnóstwem ludzi, którzy kupili lustrzankę bo jest super i w cenie hybrydy.....
Czytając komentarze do zdjęć, jako osoba zorientowana w temacie widzisz na pewno, który z piszących ma jakiekolwiek pojęcie o fotografii, właściwej ekspozycji, kompozycji itp.
Większość amatorska napisze: fajne, super, świetne itp. bo po prostu nic innego nie potrafią napisać, bo nie widzą tego, na co zwrócą uwagę bardziej zaawansowani fotomaniacy.
Twój apel o konstruktywną i rzetelną krytykę jest jak najbardziej słuszny, tylko jedno jest "ALE".
Są osoby, którym się nie chce przeczytać instrukcji, że już o poradnikach nie wspomnę i jak skrytykujesz ich "wiekopomne dzieła" to poślą Cię w diabły na "forum dla zawodowców".
Ale NIC TO podsumowując popieram apel o KONSTRUKTYWNĄ krytykę, a sprzęt pozostawmy fotografom zgodnie z zasadą:
Amator pokaże Ci swój aparat, a zawodowiec swoje zdjęcia :)