anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

HDR-TG7

7035-----
Początkujący

HDR-TG7

Zastanawiam się nad kupnem kamery HD w tym przypadku HDR-TG7 .
Prosiłbym o opinie ,praktyczna ocenę i co najważniejsze czy jest warta tych 3tys.zł.
Może jakieś "próbki" tego jak nagrywa.
Pozdrawiam

15 ODPOW. 15
profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Moim zdaniem ta kamera fajnie wygląda i fajnie wygląda :)
Za 3tys wybrałbym zdecydowanie coś z nowych modeli - CX305, CX350.
Dlaczego?
Nowa optyka, lepsza matryca, nowe oprogramowanie, możliwość podpięcia dodatkowych akcesoriów: lampa, mikrofon, większa bateria.
Oczywiście wybór należy do Ciebie, bo to ty będziesz się nią posługiwał.

profile.country.pl_PL.title
alcazarc
Początkujący

nagrywa cienko i nie jest warta swojej ceny, tego typu i jakości kamerki są już od 700zł , jak potrzebujesz gadżetu to poszukaj na Allegro, a jak kamerki to posłuchaj kolegi "sadam"a.

invisiblemike
Początkujący

Nie wiem jak TG7 ale mam i użytkuję TG3 i powiem szczerze, że taka kamera bardzo mi pasuje. Po pierwsze jest mała, po drugie pasuje mi sposób jej trzymania, po trzecie jakość nagrań mi odpowiada. W słabych warunkach oświetleniowych jakość spada i co z tego na tej półce cenowej są takie które biją TG na głowę? - "nie wydaje mie sie".
Nie zachwalam i nie namawiam, bardzo lubię swoją bo mam ją zawsze pod ręką, otwieram ekranik i kciukiem obsługuję kamerę a jest to dla mnie ważne bo mam małego brzdąca i nie mam czasu na "docinanie tekturki do wymiarów tekturki" i noszenie całego majdanu w postaci lampy i innych duperszmitów, które i tak podłączyłbym na 3 minuty raz w miesiącu albo rzadziej.

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Dlatego też napisałem, że wybór należy do kupującego - to On będzie używał sprzętu na co dzień.

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

Również zainwestował bym w CX. Jakość nagrań lepsza. Przy słabym oświetleniu nie spada jakość nagrań. Co do wygody użytkowania, sprawa indywidualna.
Można porównać filmiki z Youtube (trzeba wziąć poprawkę na utratę jakości przez konwertowanie)
cx350:
http://www.youtube.com/results?search_query=cx350&aq=f
http://www.youtube.com/watch?v=X0mZwD_gHbY

TG7:
http://www.youtube.com/results?search_query=TG7&aq=f
http://www.youtube.com/watch?v=ZoaMt0h2Gzs

profile.country.pl_PL.title
watrachos
Poszukiwacz

tez jestem posiadaczem tg3 i w pelni podzielam pozytywna opinie

profile.country.PL.title
mobor-----
Użytkownik

powiem tak

TG7=TG3 z drobnymi roznicami (jedna ma GPS i 16 giga a druga dxwiek 5.1 i port HDMI na korpusie) ..i tyle roznic

Wady

Po pierwsze. To nie jest kamera HD z prawdziwego zdarzenia. Technicznie bliżej jej do kamer HDV. Kwadratowy przetwornik obrazu (4:3) w kamerze do HD ? Interesująca koncepcja :D
Po wtóre- kamera elektronicznie wyciąga max 1440x1080 i wychodzenie z zapisem powyzej tej rozdziałki to TYLKO I WYŁACZNIE marnotrastwo karty pamieci



Zalety

Mała !! Lepiej mieć słabszą kamerę zawsze w kieszeni niż "wypas" ...w torbie w hotelu. To moja zasada i dlatego kupiłem TG3 mając świadomość jej ograniczeń.
Taszczenie lustrzanek w turcjach czy cyprach gdzie nie tyle wysoka temperatura co wilgotnosć zwalają człowieka z nóg uważam za technomasochizm :-)
Wykonanie - znakomite (choć ciut gorzej niż TG3) - ale co sie dziwic. Rok fiskalny 2008 SONY zakonczyło grubo pod krechą i ksiegowi nie pozwalali dalej szaleć.
Obraz- mimo tych 1440x1080i - całkiem strawny (w ciągu dnia) choć oczywiście szału nie ma bo być nie może. W trybi tele widać już mocno ograniczenia rozdzielczości obiektywu (miękkie kontury)
Ale i tak na wakacje- rewelka !

profile.country.pl_PL.title
Zimny_
Użytkownik

mobor napisał(a):

Mała !! Lepiej mieć słabszą kamerę zawsze w kieszeni niż "wypas" ...w torbie w hotelu.


No tak, tylko kamera jest większa niż małe aparaty cyfrowe, a te coraz lepiej radzą sobie z nagrywaniem wysokiej jakości filmów. Więc pytanie, czy warto inwestować w tą kamerę, czy lepiej w aparat i dołożyć na naprawdę dobrą kamerę?

profile.country.en_GB.title
sadam_
Użytkownik

Słuszna uwaga - polecam DSC-HX5. Na pewno nie jest większy od TG7 a filmy kręci bardzo fajne.